Експерти: конкуренції на місцевих виборах в Україні не буде

Спостерігачі фіксують в Україні факти масового усунення політичних конкурентів з виборчого процесу.

Громадські спостерігачі за місцевими виборами в Україні звертають увагу на факти масового усунення політичних конкурентів з виборчого процесу. Про такі ж скарги повідомляють і представники опозиції у ЦВК.

За словами заступниці голови ЦВК Жанни Усенко-Чорної, до Центрвиборчкому почали надходити "масові скарги громадян на порушення їхнього права бути обраними та права на вільний вибір".

Вона стверджує, що саме ті учасники виборів, які мають найбільші шанси на перемогу, не можуть балотуватися. За словами Усенко-Чорної, це стосується низки опозиційних партій, зокрема "Свободи", "Сильної України" та "Батьківщини".

Це підтвердив і керівник проекту громадського прес-центру "Місцеві вибори-2010" Андрій Когут: "Таким чином партії, які зараз при владі, так звані партії коаліції, намагаються усунути конкурентів, котрі можуть претендувати на успіх у цих виборах".

Когут не виключив того, що найбільше ці технології вразять кандидатів у мери. Хвиля зняття з балотування на виборах або підміна кандидатів іншими, зі схожими іменами та прізвищами, на думку експерта, може накрити цілу державу буквально за кілька днів до голосування. Але оскаржити це в судах після дня виборів, вважає Когут, буде надзвичайно складно.

Нагадаємо, 31 жовтня в більшості регіонів України відбудуться вибори до місцевих органів влади (окрім Києва та Тернопільської області, де раніше місцева влада була переобрана достроково).

15 жовтня Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у мери, селищні голови та в депутати місцевих рад від різних політичних сил.

Читайте також:

У Львові люди Тягнибока захопили тервиборчком

Бюлетені на місцевих виборах будуть довжиною більше метра

"Наша Україна" знайшла спосіб, як проконтролювати чесність виборів

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: