Експерти: Кремль "розгойдує" міжконфесійний конфлікт у Криму

Нестабільність в Україні, в данному випадку кримський чинник, буде вигідно відтіняти результати діяльності московського тандему Путіна-Мєдвєдєва, вважають політологи.

Поширювати повідомлення про те, що в Криму чиняться злочини на релігійному ґрунті, вигідно російській владі.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів політолог Віктор Небоженко, коментуючи суперечливу новину про те, що кримські ісламісти нібито вбили 19-річну дівчину за законами шаріату.

"Росія готується до виборів. І нестабільна Україна буде вигідно відтіняти результати діяльності московського тандему Путіна-Мєдвєдєва", - сказав Небоженко.

На думку політолога, Донецьк і Львів після перших провокацій швидко відійшли. Тому включається новий чинник нестабільності, що дозволяє розгойдати український політичнй човен. Це кримський чинник, де будь-яке, найбезневинніше дія може перетворитися на джерело бунту. Слідом за цим можна прогнозувати тільки міжконфесійні конфлікти, наголосив він.

"Ось тоді ми точно переконаємося, що все, що відбувається, носить штучний характер. Але це не знімає відповідальності з нашої влади за те, що відбувається", - додав політолог.

Версію про те, що "ноги" у цієї провокації ростуть з Росії, частково підтверджує той факт, що вперше інформація про скоєння вбивства на релігійному ґрунті в Криму з'явилася не на українському, а на російському сайті "Вільна преса".

У той же час нардеп-регіонал Василь Кисельов, який раніше очолював кримський осередок партії, у коментарі ТСН.ua не виключив, що ця провокація спрямована проти голови Меджлісу Мустафи Джемільова. Нагадаємо, раніше сам Джемільов повідомив ТСН.ua, що не вірить в те, що даний злочин було скоєно на релігійному ґрунті.

"Хлопчик, підозрюваний у скоєнні вбивства, добре вчився, був перспективним, а потім потрапив під поганий вплив. Наскільки я знаю, вбивць було троє, але чомусь він взяв відповідальність на себе ... Але я б погодився з Мустафою Джемільовим, що видно хлопця використовували для розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Кому це вигідно? Там серед кримських татар ситуація неоднозначна. Одні сприймають Мустафу Джемільова, інші ні. Ну, як завжди, боротьба за владу, за вплив на кримсько-татарський народ йде. Але я б не зупинявся на якійсь одній версії, - повідомив нам Кисельов.

Зазначимо, 27 травня у ЗМІ з’явилася інформація, що троє прихильників ісламу забили 19-річну дівчину камінням через те, що вона не виправдала довіри одного з них, прикриваючи себе таким чином законом шаріату.

Читайте також:

Меджліс назвав заяву про вбивство дівчини ісламістами провокацією

У Криму ісламісти на смерть забили дівчину камінням за законом шаріата

Кримські татари пообіцяли владі силові конфлікти в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: