Експерти оцінили втрати від вірусу Petya.A у 0,5% ВВП України

Програма, через яку розповсюдився вірус, готує антивірусне оновлення.

Збитки від розповсюдження вірусу Petya.A, за експертними оцінками, склали 0,5% ВВП України. Про це повідомив Олександр Кочетков, аналітик, виконавчий секретар Асоціації національних розробників програмного забезпечення на прес-конференції щодо запобігання кіберзагрозам, передає кореспондент ТСН.

Проблему, зокрема, бачать у низькому рівні підготовки айтівців держкомпаній у напрямі запобігання кібернебезпекам та у неможливості на фінансування державних органів забезпечити необхідний рівень кіберзахисту.

За однією з версій фахівців, зараження комп'ютерів відбулось більше року тому, проте вірус чекав на свій час. Вірус не тільки розповсюджувався, а й збирав інформацію. Метою його було не збирання коштів, а спроба дестабілізації української економіки.

Раніше компанія М.E.Doc підтвердила, що зараження відбулося через їхній сервер і не виключила можливості нової кібератаки. Кіберполіція вилучила все серверне обладнання у компанії, М.E. Doc всіляко сприяє слідству. 

ВідеоНебезпечний Petya.А: чому Україна постраждала від одної з найбільших вірусних атак

Нагадаємо, 27 червня, Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.A близько 14:00 повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

Загалом вірусом були вражені комп'ютерні системи "Укренерго", "Київенерго", "Епіцентру", "Київстару", Vodafone, Lifecell, каналу ATR, "Укрзалізниці", Київського метрополітену, "Ощадбанку", "Нової пошти", аеропорту "Бориспіль", мережі заправок WOG, "Укргазвидобування" та інших. Також "під удар" потрапив і сайт Кіберполіції України.

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називає дестабілізацію ситуації в Україні.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар