Експерти оцінюють пошкодження на повернутих Росією кораблях. Після цього їх почнуть відновлювати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Стан суден - речові докази у справі про російську агресію.

Розграбовані і повернені Росією "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" залишаються у військовому порту Очакова. Стан суден - речові докази у справі про російську агресію. На кораблях працюють експерти, які мають зафіксувати усі пошкодження і збитки. Після цього їх почнуть відновлювати, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На повернених кораблях навіть зовні видно пошкодження. Пробоїни від обстрілів на катері “Бердянськ” так-сяк залатали росіяни. Утім, кажуть військові, дірки протікають. Вчора відкачували воду.

ТСН пустили на облавок. Всередину не можна, аби не зашкодити експертизі та слідчим діям. Військові кажуть, що росіяни випатрали кораблі, а що не змогли забрати, те пошкодили.

"Зняли систему автоматики, блоки, оптико-волоконну систему управління вогнем. Зробили так, щоб цей катер було важко відновити. Це не один десяток мільйонів гривень", - каже Олексій Неїжпапа, перший заступник Командувача ВМС України.

Відео Як виглядають повернуті Росією українські кораблі – ексклюзивні кадри ТСН

Розграбовані Росією "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" залишаються у військовому порту Очакова. На кораблях працюють експерти, які мають зафіксувати усі ушкодження, завдані росіянами. Кореспондентам ТСН вдалося поспілкуватися з членами екіпажу, які побачити свої кораблі після року полону.  

Як виглядають повернуті Росією українські кораблі – ексклюзивні кадри ТСН

Фото кораблів, на яких бракує обладнання, виклав в мережу колишній військовий прокурор. Члени екіпажу, які змогли заглянути всередину, кажуть, що були приголомшені.

"Окрім деякої техніки, вкрали ще й лампочки з плафонами. Я не можу зрозуміти, для чого, як то кажуть, «супердержаві» потрібні ці плафони з лампочками звичайними", - каже матрос МБК "Бердянськ" Ейдер.

Як повідомлялося, кораблі почали заходити в Очаківський порт напередодні. Дві доби їх тягнули буксирами додому. Президент Володимир Зеленський запевнив, що за розграбування кораблів Росія відповідатиме.

Кореспондентка ТСН Лілія Родіна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції