Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти пояснили, чим небезпечна для організму дешева горілка "на розлив"

Нелегальний алкоголь слабкіший, але більш насичений шкідливими речовинами.

Навіть страшна статистика смертей не застерігає українців від уживання сумнівного алкоголю, а бізнесменів – від легкого заробітку. Горілку продовжують продавати та купувати на розлив, без етикеток, згадок про виробника та будь-яких акцизних марок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Контрафактна продукція продається з рук на базарах, у сумнівних торгових точках і через інтернет. Її перевага – ціна. ТСН придбала пластиковий пакет із оковитою в Києві в районі Караваєвих Дач – 10 літрів обійшлися всього в 290 гривень. Алкоголь передали на експертизу. Фахівці кажуть, що за стандартами горілку слід тримати лише в скляній тарі, тому навіть використання пластику – вже саме по собі серйозне порушення.

Відео Отрута на розлив: чому не варто купувати неперевірений алкоголь

"По міцності це, звичайно, не горілка. Тут 33 градуси замість 40. Ну лужність, звичайно, кульгає – вище нормативних документів", - знайомить із результатами дослідження заступник директора лабораторії Віктор Волшинець. За його словами, в цій горілці значно перевищені показники соляної кислоти. "Людині для того, аби досягти банально стану легкого алкогольного сп'яніння, необхідно випити більше цього продукту – з огляду на його меншу концентрацію. При цьому навантаження на органи, системи – в рази збільшується", - констатує фахівець.

Директор асоціації "Укргорілка" Володимир Остап'юк каже, що збитки, які нелегальні виробники завдають державі, вимірюються десятками мільярдів гривень. А владі давно час навести порядок у відносинах із виробниками алкоголю, бо це дозволить детінізувати ринок і захистить споживача від неякісного сурогату. Поки ж цього не сталося, експерти закликають українців не економити на алкоголі й купувати його лише в перевірених місцях, які мають ліцензію і касові апарати.

Як повідомлялося, загальна кількість жертв сурогатної горілки по Україні зросла тепер до 49 людей. За даними Державної служби з питань безпечності продуктів, судмедекспертиза у 23 померлих виявила метиловий спирт.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції