Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти пояснили, чому пожежа у Чорнобильській зоні не вплинула на підвищення радіаційного фону

Вогонь на Київщині спалахнув 5 червня.

Пожежа у Чорнобильській зоні наразі не становить загрози для населення. Про це повідомила прес-секретар Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Тетяна Вербицька.

"У повітрі немає такої кількості радіонуклідів, яка б могла вплинути на підвищення радіаційного фону". - зазначила вона у коментарі ТСН.ua.

"Учора (5 червня, - ред.) локально змінився фон, але ті показники не перевищували допустимих рівнів", - наголосила Вербицька.

Вона також зауважила, що пожежа розгорілася на території, яка не є надто забрудненою. Наразі природний фон у зоні відчуження не є перевищеним і коливається в межах норми.

"Теоретично, навіть якби загорівся дуже забруднений ліс, то все одно кількість нуклідів була би дуже малою внаслідок вкладу продуктів горіння, оскільки природний радіаційний фон у зоні відчуження - в межах норми", - зауважила речниця ДНТЦ ЯРБ.

Фахівці установи раніше здійснили вимірювання показників радіаційного фону у Києві та не виявили радіонуклідів техногенного походження. Радіаційний фон в місцях проведення вимірів перебуває в межах норми (від 0,1 до 0,15 мкЗв/год).

ВідеоПричиною пожежі у зоні відчуження може бути умисний підпал

Ліс у зоні відчуження палає вже добу. Пожежникам вдалося зменшити територію займання з 12 гектарів до п'яти. Нині продовжують тліти окремі осередки підстилки, пеньки та трава. Перевищення норми радіації ні в зоні відчуження, ні в столиці наразі немає. Голова ДСНС говорить про ймовірний підпал. 

Причиною пожежі у зоні відчуження може бути умисний підпал

Нагадаємо, 5 червня вранці у Зоні відчуження сталося загорання сухої трави. Вогонь перекинувся на лісовий масив, до ліквідації пожежі залучені літаки та вертоліт. Правоохоронці розглядають версію умисного підпалу. На місці займання лісу біля ЧАЕС знайдено кілька смолоскипів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції