Експерти: призначивши Балогу міністром, влада встановить контроль над депутатами

За словами міністрів владі вигідно було призначити Віктора Балогу главою МНС, тому що таким чином вона отримає контроль на деякими депутатами ВР.

Політолог Михайло Погребінський вважає, що Віктора Балогу включили до вертикалі влади, щоб одержати від нього контроль над деякими депутатами Верховної ради і місцевих рад. У свою чергу народний депутат Тарас Стецьків переконаний, що ціна призначення Балоги главою МНС – створення в облраді Закарпаття коаліції Єдиного центру і Партії регіонів.

"Я вважаю, що це призначення цілком перебуває у руслі головної лінії управлінської ідеології Партії регіонів і команди Януковича", - сказав Погребінський.

Він пояснив, що "значення цієї лінії полягає у тому, що потрібно максимально спростити процедури і скоротити всілякого роду трансакції".

"Річ у тім, що ходять там якісь депутати, які слухають команди Балоги у парламенті. Треба з ними домовлятися або з Балогою домовлятися зараз, після місцевих виборів, які, мабуть, були цим самим тестом: чи залишається в грі Балога? От він показав, що залишився у грі, що одержав контроль над однією областю. А в одній з областей без нього Партії регіонів складно створити більшість", - констатував Погребінський.

Політолог вважає, що в цьому випадку було реалізовано такий сценарій: "Є проста думка: включити Балогу у схему вертикалі влади і одержати від нього контроль над депутатами і парламенту, і місцевих рад. І це, видно, було умовою отримання крісла міністра. А то, що він свого часу критикував "регіоналів", говорив: не піду в міністри. Ну, хто всерйоз до цього ставився?".

При цьому експерт висловив думку, що Балога є "людиною позаідеологічною". "І ставлення самої Партії регіонів до ідейних засад поглядів тієї чи іншої людини ніколи не було таким критично важливим. Інакше б не гуляла туди-сюди з партії і знову в партію Богословська, інакше не сиділа б на місці секретаря Ради національної безпеки і оборони Богатирьова– була б давно звільнена. Це для них не є принциповим. У цьому значенні – цілком природне призначення", - резюмував Погребінський.

У свою чергу, Тарас Стецьків зазначив, що ціна за посаду міністра з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи для одного з лідерів партії Єдиний Центр Віктора Балоги – створення в обласній раді Закарпаття коаліції Єдиного Центру і Партії регіонів, а також можливий перехід кількох народних депутатів від цієї партії у парламентську більшість.

"Балога банально розміняв посаду для себе особисто на такі домовленості... Балога зробив це абсолютно цинічно і примітивно", – сказав нардеп.

За його словами, для ПР досить важливо мати контрольовану більшість "в обласній раді Закарпаття, яку "регіонали" програли Єдиному Центру". Депутат додав, що Партії регіонів потрібні такі більшості й у інших радах області. "Це для них принципово", - додав Стецьків.

Водночас він вважає, що на роботу парламенту такі домовленості ніяк не вплинуть, оскільки крім "балогівських людей є 260 з копійками депутатів, котрі голосують в парламентській більшості".

Також Стецьків зазначив, що цим призначенням фракції Блоку Литвина і Компартії "знову обійшли, але вони будуть мовчати", бо "їм нема куди йти". На його думку, призначення Балоги і можливе приєднання "балогівських людей" до парламентської більшості – формальне чи просто голосування за законопроекти – послабило позиції Блоку Литвина і комуністів. "Ще комуністи можуть рипнутися, бо вони хоча б можуть самостійно в парламент пройти, а Литвина пісенька уже проспівана... І він (голова ВР Володимир Литвин ) все буде мовчки ковтати", - сказав Стецьків.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 листопада, президент Віктор Янукович призначив Віктора Балогу головою МНС.

Читайте також:

Балога став головою МНС

Балога відмовився одноосібно керувати "Єдиним центром"

Балога: у Шуфрича психічний зрив і безрадісні перспективи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: