Експерти: провести чесні вибори президента за новим законом нереально

Скасування відкріпних талонів позбавить права голосувати всіх, хто знаходиться за межами України, а новий порядок формування виборчих комісій збільшить кількість технічних кандидатів.

Експерти вважають проблематичним проведення чесних і демократичних виборів за прийнятим Верховною радою закону про внесення змін до закону про вибори президента.

"Провести чесні демократичні вибори за цим законом проблематично", - сказав голова Комітету виборців Олександр Черненко.

На думку колишнього голови Центральної виборчої комісії Ярослава Давидовича, передбачене законом скасування відкріпних талонів позбавить права голосування на президентських виборах мільйони українців, які працюють за кордоном, оскільки за кордоном зможуть проголосувати тільки ті, хто перебуває на консульському обліку.

Він також вважає, що через це не зможуть проголосувати на чергових президентських виборах громадяни, які поїдуть відпочивати за кордон.

Давидович додав, що рішення Ради формувати виборчі комісії з представників кандидатів у президенти стане причиною участі у виборах великої кількості технічних кандидатів.

У свою чергу експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ Олександр Палій допустив оскарження в суді прийняття Радою цього закону, оскільки було порушено порядок денний позачергової сесії, на якій він голосувався.

На його думку, президент має накласти вето на цей закон і розпустити парламент, перешкодивши в такий спосіб подоланню вето, для того щоб чергові вибори президента проводилися за старим законом.

Нагадаємо, на позачерговій сесі Ради 24 липня був прияний законопроект №4741 про зміни в законі про вибори президента.

Згідно з ним, строки виборчого процесу зменшуються з 120 до 90 днів та збільшується грошова застава при реєстрації кандидатом у президенти до 2,5 мільйонів гривень, яка досі становила 500 тисяч гривень.

Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин, не виключив, що Ющенко заветує прийнятий законопроект. Він також додав, що на його думку, Рада зможе подолати вето президента.

В свою чергу заступник глави Секретаріату президента, представник президента у ВР Ігор Попов повідомив, що президент сумнівається в легітимності прийнятих парламентом на позачерговій сесії 24 липня рішень і планує провести консультації з юристами Секретаріату і визначитися з тим, чи звертатися з цього приводу до Конституційного суду.

Читайте також:

Ющенко заветує закон про вибори президента

Ющенко готовий визнати позачергову сесію Ради незаконною

Вартість реєстрації кандидатом у президенти збільшили у 5 разів

Рада змусить Ющенка погодитися з законом про вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: