Експерти розкритикували збільшення пенсійного віку для жінок

На думку експертів, жінки просто не можуть продуктивно працювати після 55 років.

Незалежні профспілки та економісти критикують перспективу поступового збільшення пенсійного віку жінкам на 5 років, а також подовження стажу.

Розроблений в Міністерстві праці та соціальної політики законопроект пропонує не лише подовження пенсійного віку для жінок, а й відтермінування для них пільгових та дострокових пенсій і подовження ще на 10 років нормативного страхового стажу, необхідного для отримання мінімальної пенсії за віком чоловікам і жінкам.

Прихильники цих змін серед іншого пояснюють їхню необхідність і тим, що українські жінки живуть значно довше за чоловіків.

Але голова Конфедерації незалежних профспілок Михайло Волинець заявив, що автори пенсійної реформи кажуть лише півправди.

"Вже в 55-річному віці переважна частина жінок не може продуктивно працювати. І їх звільняють в першу чергу. Тому відбувається така гра, щоб люди звикли... Якщо так і станеться, то лише тому, що в нас слабке громадянське суспільство", - пояснює він.

Некоректними назвав розмови про підвищення пенсійного віку директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

"Якщо ми зводимо цілу пенсійну реформи виключно до подовження пенсійного віку, це некоректно і створює абсолютно невірне розуміння в суспільстві про те що і як слід робити", - сказав економіст.

Він зазначив, що найскладнішим в пенсійній реформі є не підвищення пенсійного віку, а запровадження другого рівня накопичувальної системи пенсійного забезпечення, перегляд численних пенсій, що не пов'язані зі внесками пенсіонерів, а надаються з ідеологічних чи професійних міркувань.

Нагадаємо, до Верховної ради 18 серпня було внесено проект закону про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок.

Читайте також:

В Раду внесено законопроект про заборону на підвищення пенсійного віку

Пенсійний вік в Україні підвищать до кінця року

Влада вмовлятиме МВФ не підвищувати пенсійний вік українцям

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: