Експерти розповіли про ситуацію з київським повітрям

Експерти розповіли про ситуацію з київським повітрям

Фото: УНІАН

радіаційної загрози для населення ситуація з атмосферним повітрям у Києві не становить.

Вчора, 16 квітня в Києві спостерігалося високе забрудення атмосферного повітря. Проте радіаційної загрози ситуація з атмосферним повітрям у Києві не становить. Про це на брифінгу заявив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

"Щоденно ми отримуємо найсвіжішу інформацію на приладах, які є повіреними, на методиках, які є затвердженими, тож сумніватися в достовірності даних, отриманих лабораторним шляхом не можна. Ми з упевненістю можемо стверджувати, що упродовж учорашнього дня та ночі у Києві дійсно спостерігалось високе забруднення атмосферного повітря. Найбільше забруднення було викликане твердими домішками (завислими речовинами), концентрація яких була перевищена у 2-3 рази”, — сказав він.

Також інформацію про відсутність загрози підтвердили і в Офісі президента.

"Смог над столицею не становить хімічної та радіологічної загрози, а радіаційний фон у Києві та області – у межах норми й не перевищує природних фонових значень", — повідомила пресслужба.

Там наголосили, що така ситуація виникла не через пожежі в Чорнобильській зоні.

"Все, що в Києві відбувається, – це не через Чорнобильську зону. Все, що нам принесло, на 90% це надуло з Житомирської області. Це все за рахунок вітрів, які йдуть у нашу сторону й накривають Київ. До того ж вчора була буря навколо всього Києва" – сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Повідомляється, що в регіоні горять торф'яні поклади, через що дим і запах горіння можуть зберігатися кілька днів.

Інформацію про те, звідки насправді тхне та чи безпечне повітря, також перевірить Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки. Вони відправили екіпаж мобільної лабораторії, щоб виміряти радіацію в різних куточках Києва.

В зв’язку з численними повідомленнями у ЗМІ про те, що «Київ накрив дим з Чорнобильської зони», а також офіційним...

Опубліковано Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки Пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

Водночас в КМДА повідомили, що попри те, що сьогодні, 17 квітня, якість київського повітря нормалізується, вміст діоксиду сірки, формальдегіду та діоксиду азоту усе ще перевищений.

Зазначимо, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, останні два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Однак через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалась пожежа.

Через фіксування продуктів горіння в повітрі в Києві прискіпливо стежать за радіаційним фоном.

"Радіаційний фон у столиці в межах норми – 0,14 мікрозівертів (0,30 – норма)", - повідомили в Київській міській державній адміністрації і показали фото дозиметра, яким вимірювали радіаційний фон о 21:30 16 квітня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація