Експерти розповіли, як взимку вберегти взуття від багна та солі

Дата публікації
Перегляди
1642
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти розповіли, як взимку вберегти взуття від багна та солі

Фото: Associated Press

Тротуари в українських містах заповнені снігом, брудом та сіллю.

Потепління після рясних снігопадів перетворило українські тротуари на мішанину багнюки з калюжами, яка рясно посипана антисніговою присипкою. Тому українцям радять особливо доглядати за своїм зимовим взуттям. Про це розповіли в ефірі "Сніданку 1+1".

Традиційно українськи дороги посипають звичайною сумішшю провареної кам'яної солі та піска, бо все інше занадто дороге. Від такої антиснігової присипки дуже страждає взуття, якщо його правильно не обробити.

За словами взуттєвого експерта Тимофія Липського, одягати взуття потрібно згідно з його призначенням. Наприклад, в таку погоду не потрібно брати ні замшеве, ні нубукове, ні лакове взуття. Воно просто знищиться.

Але навіть взуття з гладкої шкіри потрібно обробити заздалегідь. Перед обробкою вашої пари кремом, нанесіть на неї спеціальні жири, які продаються у взуттєвих магазинах.

Вони призначені для збереження еластичності, водонепроникності і захисту шкіри. Після цього можна наносити крем.

Ще експерти радять обробляти взуття відштовхувальними спреями. Але в їх основі мають бути натуральні речовини. Цілком хімічні нано-просочення забивають пори шкіряного взуття, а м'яку замшу можуть перетворити на шматок пластику. З такими засобами варто бути обережним.

Однак, якщо б дороги чистили краще, проблем зі взуттям не було б. З нещодавнім снігопадом боролися десятки бригад з ручного прибирання та сотні одиниць техніки "Київавтодору". Але вже за кілька днів прибиральників не видно.

Як виявилося, за плюсової температури комунальники не мають прибирати, сніг повинен розтанути сам. Так прописано у нормативних документах ще 90-х років, за якими досі працюють в Україні.

"Я читав і сміявся. Там, значить, якщо шар снігу 1 сантиметр, то не треба підмітати, а якщо 3, то вже треба підмітати. Ви колись бачили двірника, який би лінійкою міряв шар снігу?", - каже директор дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Нагадаємо, 30 січня, в Україні буде невеликий дощ, у західних областях з мокрим снігом.

Особливості українського снігоприбирання: чому страждає взуття

Особливості українського снігоприбирання: чому страждає взуття

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1642
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація