Експерти Тігіпка заявили про можливість покращення ЖКГ за умови приватних інвестицій

Для реформування ЖКГ наполягають на попередній модернізації житлового фонду і внутрішньобудинкової системи.

Реформування ЖКГ необхідно розпочинати з модернізації житлового фонду і внутрішньобудинкових систем. Про це у вівторок у Києві журналістам заявив Максим Городній, керівник Експертної комісії партії "Сильна Україна" з питань ЖКГ, повідомили в прес-службі партії.

Експерт відзначив, що зараз галузь знаходиться на межі краху. "Позиція "Сильної України" і особисто Сергія Тігіпка полягає в тому, що необхідно впустити приватного інвестора до сектору ЖКГ, який проведе модернізацію комунального господарства", - відзначив Городній.

За його словами, в нинішніх умовах інвесторів стримує відсутність прозорих і стабільних умов роботи на ринку України. "В Європі сектор ЖКГ - дуже привабливий для бізнесу, оскільки попит на комунальні послуги - постійний. Причому, практично скрізь у світі сфера ЖКГ - або приватна, або змішаного типу - з державними і комунальними частками. Україні необхідно зробити ЖКГ привабливим для інвестицій", - сказав експерт. Максим Городній також відзначив, що передача об'єктів і мереж ЖКГ в оренду або власність приватним інвесторам допоможе підвищити якість послуг і встановити конкуренцію серед постачальників комунальних послуг.

Крім того, вважає Городній, необхідно прискорити перехід від системи ЖЕКів до об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). "Через створення ОСББ ми прийдемо до того, що українці стануть відповідальними одержувачами комунальних послуг і будуть зацікавлені в підвищенні їх якості. Крім того, необхідно створити стабілізаційні фонди і об'єднання ОСББ, які сприятимуть накопиченню коштів для капітальних ремонтів будинків і облаштування прибудинкових територій", - відзначив експерт.

Він також пояснив, як в партії планують вирішити проблему з працевлаштуванням фахівців, які залишаться без роботи після ліквідації ЖЕКів. "Переконаний, в ЖЕКах працюють хороші професіонали. Їх необхідно залучати до обслуговування будинків, які управляються мешканцями. Колишні слюсарі, сантехніки ЖЕКів будуть зацікавлені в добросовісній роботі, адже вони обслуговуватимуть конкретні будинки і оплата їх праці залежатиме від якості виконаної роботи", - відзначив Городній.

Читайте також:

Бондаренко: в праймеріз "Сильної України" Тігіпка включилася уся країна

Видрін: Тігіпко реально оцінює ситуацію в економіці

Політолог: Тігіпко зайняв ліберальну нішу в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: