Туркменський газ обміняють на українські БТРи

Під час візиту Ющенка до Ашхабаду будуть обговорюватися газове та збройне питання. У відновлення постачань української зброї до Туркменії зацікавлені обидві сторони.

Під час візиту українського президента Віктора Ющенка до Туркменії обговорюватиметься питання щодо поновлення постачання української зброї в цю країну.

Про це повідомляється в прес-релізі Секретаріату президента.

Експерти сподіваються, що в 2010 році список пропонованих Україною товарів і послуг може поповнитися за рахунок активізації військово-технічної співпраці з Туркменією.

"Україна і раніше співробітничала з Туркменією з військових питань. Ми постачали їм 'Кольчуги', апаратуру зв'язку, проводили ремонт авіатехніки. Тепер співпрацю планується розширити за рахунок поставок бронетехніки - бронетранспортерів і, можливо, танків. Ми чекаємо, що поставки почнуться вже в 2010 році", - розповіло джерело "Комерсант-Україна".

Вірогідну вартість контрактів оцінюють в десятки мільйонів доларів і відзначають, що для України дуже важливо одержати даний контракт.

"Це вкрай вигідно Україні й фінансово, і стратегічно, тому що після зміни керівництва в Туркменії утворився певний провал в закупівлі озброєння. Ми могли б зайняти цю нішу", - пояснив експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець.

"Ашхабад перш за все зацікавлений в покупці українських БТР, які дешевші за європейські аналоги і порівнянні з російськими", - додав він.

Нагадаємо, 14 вересня Віктор Ющенко відбув до Туркменії з дводенним офіційним візитом. Під час переговорів з президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим ключовим питанням буде поновлення постачання туркменського газу Україні.

"Ми готові активізувати співробітництво при розробці родовищ нафти та газу, модернізації нафтогазової галузі Туркменії", – розповіла прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова.

Крім того, буде обговорено весь спектр тем двостороннього співробітництва – у торговельно-економічній, сільськогосподарській, будівельній та транспортній галузях, розширення взаємодії у культурно-гуманітарній сфері, зокрема проведення днів культури України в Туркменії.

Читайте також:

Ющенко поїхав до Туркменії по газ

Президенти Росії і Туркменії не змогли владнати газовий конфлікт

Туркменія постачатиме газ європейцям в обхід Росії

Європа хоче купувати газ у Туркменістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: