Експерти: Україна намагається догодити Китаю

Відсутність представника Києва на врученні Нобелівської премії миру свідчить про те, що українська дипломатія намагається догодити Пекіну, водночас не визнаючи цього публічно.

Відсутність посла України в Норвегії на церемонії вручення китайському дисиденту Лю Сяобо Нобелівської премії миру не вплине на імідж держави у світі, вважають експерти.

"Я б особливо не переоцінював цю подію", - сказав аналітик Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький.

Він зауважив, що багато держав намагаються підтримувати добрі відносини з Китаєм, заплющуючи очі на порушення прав людини у цій державі.

На думку Шептицького, українська влада також вирішила підіграти Китаю, щоб покращити відносини між країнами, що створить можливість у майбутньому для тіснішого економічного співробітництва.

Старший аналітик Центру європейських досліджень у Брюсселі Майкл Емерсон також вважає, що, бойкотуючи церемонію вручення Нобеля, українська дипломатія намагається догодити Пекіну, водночас не визнаючи цього публічно.

"Цілком очевидно, що всі країни, які бойкотуватимуть церемонію, належать до тих, хто не вітає поширення демократії ЄС та США на власні терени. Крім того, ці країни, як щоправда і всі інші у світі, піддаються дедалі більшому тиску з боку офіційного Пекіна", - зазначив Емерсон.

Напередодні Нобелівський комітет Норвегії оприлюднив інформацію, згідно з якою Китайська Народна Республіка і ще 18 країн, серед яких і Україна, відмовилися відвідати церемонію вручення Нобелівської премії миру на знак протесту проти нагородження китайського дисидента Лю Сяобо.

Пізніше заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман пояснила, що в день вручення Нобелівської премії миру, яке відбудеться в п'ятницю, 10 грудня, уповноважений офіційний представник України перебуватиме в Києві на плановій службовій нараді, а тому не зможе взяти участь у церемонії.

У МЗС підтвердили, що український посол у Норвегії не зможе 10 грудня бути присутнім на церемонії вручення Нобелівської премії миру, оскільки в цей час братиме участь у нараді послів у Києві.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що не бачить політики у відсутності посла України в Норвегії на церемонії вручення Нобелівської премії.

Читайте також:

МЗС: українського посла запросили на "Нобеля", але у нього інші плани

Україна бойкотуватиме Нобеля, тому що посол буде у Києві на нараді

Вручення Нобелівської премії миру бойкотують 19 країн: серед них і Україна

У Швеції розпочався тиждень Нобелівських урочистостей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: