Експерти: українці почали позбавлятися "жаби і жлобства"

Експерти встановили, що кожний другий українець готовий допогти ближньому. Правда, більшість бажаючих зайнятися доброчинністю пожалілися, що не мають такої можливості.

Кожен другий українець готовий зайнятися доброчинністю.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна в червні.

Експерти Інституту Горшеніна зазначають, що дані опитування свідчать не тільки про поступове проникнення в українське суспільство сучасної "культури доброчинності", а й про поступовий вихід з кризи. "Не тільки економічної, а й ментальної – час позбавлятися традиційних українських "хвороб" - "жаби і жлобства", підкреслюють експерти.

Зокрема, згідно з опитуванням, більше половини українців (54,2%) брали участь у доброчинності протягом останніх кількох років. З них 38,2% давали милостиню, 15,6% передавали речі в дитячі будинки та будинки інвалідів, а 7,1% давали гроші людям, які потребують допомоги, – на лікування, операції. Перераховували гроші на рахунки доброчинних фондів 5,2% опитаних, а 3,1% брали участь у доброчинних акціях.

При цьому майже половина респондентів (45,8%) заявили, що в останні роки не брали участі в доброчинності.

Більша частина опитаних (59,4%), які не брали участі в доброчинності, заявили, що не мають такої можливості.

Більше чверті (27,4%) вважає, що доброчинністю має займатися держава, і майже така ж кількість українців (26,1%) відповіла, що не займаються доброчинністю через те, що не вірять, що їхня допомога буде використана за призначенням.

Не беруть участі в доброчинності з інших причин 7,3% респондентів, а 5,4% важко відповісти на поставлене запитання.

Більше половини респондентів (53,9%) вважає, що держава має заохочувати доброчинну діяльність приватних осіб і громадських організацій. З них 36,5% відповіли "скоріше так" на це запитання, 17,4% - "точно так".

Більше чверті українців (29,2%) дотримується протилежної точки зору. З них відповідь "швидше ні" на це запитання дали 19,4%, "точно ні" – 9,8% опитаних. При цьому кожному шостому українцю (16,9%) важко відповісти на це запитання.

Більше половини українців (53,4%) заявили, що готові взяти участь у доброчинності. З них відповідь "точно так" на це запитання дали 35,1%, "скоріше так" - 18,3% респондентів.

Не готові брати участі в доброчинності - 30,7% опитаних. З них 21,0% відповіли "швидше ні", 9,7% - "точно ні" на поставлене запитання. Важко відповісти – 15,9% респондентів.

Переважна більшість українців (87,4%) ніколи не одержували доброчинної допомоги. Тільки кожен десятий з них (10,3%) за останні роки одержав якусь доброчинну допомогу. При цьому одержували її одного разу 5,6%, кілька разів – 4,7% респондентів. Важко відповісти на дане запитання 2,3% опитаних.

Більше третини опитаних (38,4%) вважають, що через економічну кризу люди менше беруть участі в доброчинності. Більше чверті (27,8%) висловили думку, що економічна криза ніяк не вплинула на охочих брати участі в доброчинності, а 6,2% вважають, що внаслідок економічної кризи люди більше беруть участі в доброчинності. Більше чверті респондентів (27,6%) важко визначити, як вплинула економічна криза на готовність людей брати участь у доброчинній діяльності.

Телефонне опитування на тему "Чи готові українці брати участь у доброчинності?" проводилося з 5 по 7 червня. Усього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, старше 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Читайте також:

Гроші з благочинного автоаукціону КМДА зникли безвісти

В'язні Гуантанамо відіслали їжу гаїтянам

Андрій Шевченко допоміг дитбудинку

В Україні 5 млн безробітних, ще 2,5 млн отримують мінімальні зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: