Експерти відібрали кандидатів до Антикорупційного суду, відсіявши майже 40% сумнівних претендетів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів.

Громадська рада міжнародних експертів завершила відбір кандидатів до Антикорупційного суду. Вона відсіяла 42 сумнівних кандидати зі 113 – майже 40% тих, хто раніше успішно склав тестування.

Таким чином у конкурсі залишився 71 кандидат, повідомляє Центр протидії корупції.

Етап ветування кандидатів міжнародними експертами закінчився 28 січня, проте конкурс до Вищого антикорупційного суду триває.

Зазначається, що спочатку експерти "засумнівались" у 49 кандидатах, а згодом голосували за виключення їх із конкурсу. У підсумку конкурс залишили 42 кандидати. Ще семеро залишилися в конкурсі — вони змогли переконати міжнародних експертів та кваліфкомісію суддів у своїй доброчесності та професійності.

Відбір кандидатів до Антикорупційного суду_3
Центр протидії корупції

Кандидати, які продовжують змагатися за посади суддів Антикорупційного суду, пройдуть співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією суддів, після чого комісія визначить переможців конкурсу.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

Відбір кандидатів до Антикорупційного суду_2
Центр протидії корупції

До цього Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

Відбір кандидатів до Антикорупційного суду_1
Центр протидії корупції

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачається встановлення організаційної складової створення Антикорупційного суду.

Раніше 12 липня Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді.

Раніше серед сумнівних кандидатів опинилися скандальна суддя Солом’янського суду Києва Вікторія Кицюк, яка "засвітилась" у скандалі з патрульними, одіозний суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрій Бурбела, який засудив "васильківських терористів" до 6 років в’язниці, натомість правозахисники назвали справу сфабрикованою, і Апеляційний суд звільнив засуджених, суддя Оксана Голуб, яка позбавляла активістів Євромайдану прав керування транспортними засобами, суддя Шевченківського районного суду міста Києва Євген Мартинов, який разом із колегою Олегом Лінником відпустили на волю двох тітушок, підозрюваних у завершеному замаху на вбивство шести осіб на Майдані.

Відео Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Залиште свій коментар

Вибір редакції