Експерти виявили підроблений підпис екс-власника "Інтера", за яким продали канал

Законність купівлі Валерієм Хорошковським телеканалу "Інтер" знову поставлено під сумнів.

Ігор Плужников
Архів
Екс-власник "Інтера" Ігор Плужников
Підписи екс-власника телеканалу "Інтер", депутата від СДПУ(о), нині покійного Ігоря Плужникова під документами, які дали змогу нинішньому заступнику глави СБУ Валерію Хорошковському придбати 61% каналу, виявилися фальшивими.

Такого висновку дійшли дві установи, які проводили експертизи: Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС та Київський науково-дослідний інститут судових експертиз при Мін'юсті.

Управління телеканалом Ігор Плужников здійснював через дві структури – ТОВ "Пегас Телебачення" якому належали 20% акцій та Асоціацію "Діловий світ", якій належали 51% акцій. "Діловий світ" у свою чергу складався з невідомої (але, як вважається, великої) кількості різноманітних компаній. Потенційний покупець "Інтера" (на той час ним міг бути або російський олігарх Костянтин Григоришин, який зараз знову претендує на канал, або Валерій Хорошковський) хотів придбати не 51%, а 61% акцій, тобто блокуючий пакет. Для цього Плужникову довелося перевести 10% акцій з "Пегас Телебачення" у "Діловий світ", що для нього зробив його юрист Сергій Коннов, який діяв за нотаріальним дорученням.

Саме підпис Ігоря Плужникова під цим дорученням і був визнаний фальшивим.

Таким чином, набуття Валерієм Хорошковським контролю над "Інтером" (чого він добився, придбавши навіть не "Діловий світ", а компанії, які були його акціонерами) можна вважати незаконним.

Хоча обидві експертизи вказують на імовірну підробку підпису, джерела в керівництві "Інтера" не бачать підстав для хвилювання.

"Подивіться, що було предметом експертизи? Фотокопія! Це не зможе використати в якості доказу жоден суд", - сказав співрозмовник "Української правди", який представляє сторону нинішніх акціонерів телеканалу.

За його словами, були порушені дві ключові вимоги для проведення експертизи: "Це був не оригінал, а копія, до того ж затребувана неналежним чином".

Крім того, сторона Хорошковського вважає, що навіть якщо відбулася фальсифікація, це не зачіпає його як покупця кінцевого продукту – компаній, які об'єдналися в Асоціацію "Діловий світ" – носія 61% акцій "Інтера".

Тим часом справою продовжує займатися глава МВС Юрій Луценко – її віддали департаменту по боротьбі з економічною злочинністю.

В той же час, Генпрокуратура відмовила у відкритті кримінальної справи за фактом фальсифікації підписів. Деякі експерти знову ж пов'язують це з впливом Хорошковського як заступника глави СБУ.

Інший орган, який збирався розслідувати цю резонансну справу – тимчасова слідча комісія Верховної ради, – яку намагалися створити минулого тижня, так і не була створена, незважаючи на блокування трибуни депутатами від БЮТ та декілька гучних скандалів.

Наступна спроба створити цю ТСК прогнозовано буде здійснена в середині травня, коли Верховна рада повернеться до роботи у пленарному режимі.

Читайте також:

Розслідування смерті екс-власника телеканалу "Інтер" відклали на місяць

БЮТ заблокував трибуну, після чого засідання Ради було закрито

Луценко зібрався заводити справу на Хорошковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: