Експерти: за новим законом визначити переможця виборів неможливо

Політологи вказують на неприпустимість змін виборчого законодавства за два дні до голосування.

Внаслідок ухвалення змін до виборчого законодавства виникла крайня небезпека фальсифікацій у другому турі виборів президента. Про це заявляють аналітики Центру політико-правових реформ.

"Прийняті зміни можуть бути використані з метою дезорганізації виборчого процесу на всіх рівнях. Повторне голосування 7 лютого може стати яскравим прикладом дії вже здавалося забутого зловісного принципу "неважливо, як голосують, важливо, хто рахує", - наголошує прес-служба Центру.

"При такому ході виборчого процесу встановити об’єктивний результат волевиявлення громадян буде практично неможливо", - роблять висновки політичні аналітики.

"І до повного "букету" правового нігілізму більшості наших парламентарів додамо, що неприйнятним у державі, яка називає себе демократичною і правовою, є внесення змін до виборчого законодавства напередодні виборів. На недемократичний характер такої практики неодноразово звертали увагу Венеціанська комісія у своїх висновках та ряд інших міжнародних інституцій", - наголошують у Центрі.

Нагадаємо, 5 лютого набули чинності зміни до виборчого законодавства, ініційовані Партією регіонів. Новим законом передбачається виключити із законодавства положення, за яким засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії.

Згідно з документом, якщо один із кандидатів не подає своєї кандидатури до складу комісії чи відкликає її напередодні голосування, то відсутніх членів окружкому пропонується призначати за поданням облради, дільничної комісії - за поданням мера чи голови райради.

Крім того, закон передбачає, що у випадку порушення комісіями законодавства їхні повноваження мають передаватися комісії вищого рівня - окружній чи Центрвиборчкому.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко щосили протистояла ухваленню цього закону, називаючи його загрозою демократії й чесним виборам. Тимошенко стверджувала, що регіонали ухвалили зміни до закону про вибори для того, щоб провести масштабні фальсифікації результатів другого туру. На її думку, закон дозволить Партії регіонів витіснити бютівців з виборчих комісій.

Читайте також:

Комітет виборців: новий закон – найбільша загроза виборам

Ющенко: зміни до закону про вибори протидіятимуть саботажу

У ЄС закликають Януковича і Тимошенко не псувати враження від I туру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: