Експерти запевнили, що товари з Японії не забруднені радіацією

У японських товарах, за словами екологів, заборонених 50 мікрорентгенів ще жодного разу виявлено не було.

Жахливі чутки про небезпеку японської продукції – радіоактивні суші чи машини, після придбання яких випадає волосся, ширяться Інтернетом. Натомість, стверджують митники, екологи та ветеринари, тамтешні товари - чи не найчистіші.

Журналісти ТСН перш за все перевірили природній фон – він у нормі – 12 мікрорентгенів. На митному пункті все починається з радіаційного контролю фури з товаром. В кабіні водія в нормі – радіації немає, заміряються борти автомобіля. Радіації знов не виявлено.

За словами екологів, кожну партію, незалежно від країни-імпортера, неодмінно перевіряють. Техніку, приладдя чи одяг – лише дозиметрами, а їжу ще й у спеціальних лабораторіях. Їх на території країни – 28, і 8 із них – мають європейську акредитацію.

Радіологічну перевірку проходить кожне авто, що в‘їжджає на територію України. За 4 місяці цього року екологи зафіксували 12 випадків ввезення таких товарів. Переважно це металобрухт та техніка. А от у продуктах харчування радіонукліди не виявляли жодного разу.

У японських товарах, додають екологи, заборонених 50 мікрорентгенів теж жодного разу не було. Крім того, японські продукти у раціоні українця складають мінімум. А з 11 березня на територію України їжу з країни вранішнього Сонця  взагалі не ввозили. Тому так звані "японські страви" українцям "японською" радіацією не можуть загрожувати в принципі.

За словами експертів, найбільше шансів наштовхнутися на радіоактивні продукти на стихійних ринках, де якість харчів ніхто не перевіряє. Тому українцям радять зайвий раз не випробовувати долю та купувати продукти у магазинах.

Нагадаємо, вітчизняні експерти, говорячи про радіаційну безпеку в країні, наразі утримуються від позітивних прогнозів і кажуть, що все залежатиме від подій у Японії.

Читайте також:

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Японія попросила в України допомоги

Радіоактивність води, яка витікає з "Фукусіми" до океану, в 7,5 млн разів вище норми

ВідеоЯпонські товари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: