Експерти: жодні протипаводкові заходи не врятують Закарпаття

Фахівці стверджують, що всі сили і кошти, спрямовані на боротьбу зі стихією - даремні. Закарпаття затоплюватиме, доки не перестануть вирубувати ліси, а це нереально.

Закарпаття
Грудневий паводок на Закарпатті
Усі протипаводкові заходи, які щороку забирають багато сил і грошей, не зможуть врятувати Закарпаття від затоплення. Про це заявляють українські експерти і кажуть, що боротися треба з причинами повеней - вирубкою лісів та засміченістю малих річок.

Анатолій Петруня, прокурор Закарпатської області каже: "Це біда для Закарпаття: незаконна рубка лісу, транспортування краденого лісу. Дуже багато справ, коли ліс вирубують невстановлені особи, звичайно без лісової охорони тут не обходиться".

Ще одна причина – незаконна забудова на берегах річок.

Нагадаємо, що днями Закарпаття знову затопило. Цей грудневий паводок - кажуть люди - місцями був навіть сильнішим, ніж трагічна повінь 2001-го. Десятки сіл і сотні гектарів угідь постраждали у Свалявському, Виноградівському, Воловецькому, Міжгірському, Хустському та інших районах.

Не допоміг навіть центр автоматизованого стеження за опадами, рівнем води та температурою повітря в регіоні - поки єдиний протипаводковий проект в Україні , який повністю втілили в життя. Кожних п'ять хвилин, тут бачать, як на території області формується паводок і куди піде паводкова хвиля. Якщо до кінця реалізують протипаводкову програму, то зможуть перехоплювати й регулювати повеневі води.

Не допомогли і дамби, на які закарпатці віддали власні гроші – по 50 тисяч з деяких обійсть.

Закарпатці звинувачують владу, яка нічого не робить. Влада звинувачує закарпатців, які не віддають землю на будівництво укріплень. Експерти бачать причину у вирубці лісів. А в той же час, нагадаємо, влада Закарпаття переконана, що лісопереробна галузь регіону перебуває у скрутному становищі, тому і лісопереробники, і держлісгоспи, мають знайти спільну мову для термінового реагування на проблемні питання, а саме – збільшити обсяги вирубування.

Від лісопереробної діяльності, за словами губернатора області, до бюджету надходить надто мало грошей – близько одного відсотка всіх надходжень. На думку чиновників, це неприпустимо мало для області, більшість території якої вкрита лісами.

Яких збитків зазнало Закарпаття від цьогорічного грудневого паводку, поки невідомо. В регіоні це четверта руйнівна повінь за останні 12 років і десята за понад півстоліття.

Читайте також:

Влада вирішила збільшити обсяги вирубування лісів на Закарпатті

На Закарпаття насуваються нові паводки

Закарпаття затопило через засмічені стічні канави

ВідеоПаводок на Закарпатті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: