Ексслідчий заявив про наявність ознак, що до смерті Шишова можуть бути причетні інші особи

Дата публікації
Перегляди
1062
Ексслідчий заявив про наявність ознак, що до смерті Шишова можуть бути причетні інші особи

УНІАН

За словами Горбатюка, версія щодо причетності до загибелі активіста спецслужб Білорусі може існувати.

Загибель голови громадської організації "Білоруський дім" Віталія Шишова має ознаки навмисного вбивства. Якщо смерть була насильницькою, замаскувати її під самогубство дуже складно.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів Сергій Горбатюк, який очолював управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури від 2014 року до 2019-го.

За його словами, на початку розслідування, щоб досягти результатів і встановити істину, необхідно висунути максимальну кількість версій, їх якісно відпрацювати, і після того можна маніпулювати не здогадками, а точною інформацією.

"Без сумніву, крім самогубства, відпрацьовується версія про навмисне вбивство. Саме першочергові слідчі дії дадуть розуміння - є ознаки вбивства, чи немає. В першу чергу, звичайно, це й огляд місця події, і судово-медичне дослідження. Воно чітко скаже, чи були сторонні люди, чи допомагали цій смерті, чи вона настала внаслідок самогубства. Але на сьогодні є достатньо ознак того, що до цієї смерті можуть бути причетні інші особи", - зазначив він.

Крім того,  за словами Горбатюка, версія щодо причетності до загибелі Шишова спецслужб Білорусі може існувати, враховуючи появу нещодавно плівок, які стосувалися Шеремета – записи розмов працівників КДБ, які говорили, що треба стосовно нього вжити заходів за вказівкою керівництва держави.

"Це доводить, що така версія має право на життя і повинна досліджуватись", сказал він.

Горбатюк підкреслив, що якщо смерть була насильницькою, замаскувати її під самогубство дуже складно.

"Насамперед треба подавити волю до опору, тобто людина в будь-якому разі буде опиратися. Це або будуть ознаки тілесних ушкоджень, або ознаки якоїсь отруйної речовини, що встановлює судово-медична експертиза. Тобто ознаки, як перебивали опір людини, однозначно будуть встановлені. Головне – якісно провести судово-медичну експертизу, відповідні гістологічні дослідження… Зокрема, та ж сама мотузка, якої він не брав з собою і не міг десь взяти, теж може бути одним з непрямих доказів", - резюмував ексслідчий.

Нагадаємо:

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова
Наступна публікація