Екстремістські організації, що виправдовують насильство релігією, мають бути засуджені

Міжнародна конференція "Світові релігії і громадянське суспільство проти ненависті і екстремізму" оголосила про неприпустимість використання релігії для виправдання насильства.

Предстоятель Української православної церкви митрополит київський і всієї України Володимир (Сабодан) заявляє, що насильство не може бути виправдане релігійними постулатами.

"Сьогодні ми спостерігаємо, як ненависть намагається виправдати себе релігійними мотиваціями. Вважаю, що ми повинні зробити заяву про те, що екстремізм, ненависть, нетерпимість і ксенофобія не відповідають жодній з релігійних систем", - заявив він на міжнародній конференції "Світові релігії і громадянське суспільство проти ненависті і екстремізму" в понеділок у Києві.

Сабодан також підкреслив, що екстремістські організації, які виправдовують насильство своїми релігійними постулатами, мають бути засуджені. Він відзначив неприпустимість використання релігії для виправдання насильства. "Як не сумно визнавати, але перші роки третього тисячоліття стали безпрецедентним проявом нетерпимості", - сказав митрополит.

Він нагадав про терористичні акти 11 вересня 2001 року в США. "Відтоді ми постійно чуємо про релігійний прояв нетерпимості і расизму, націоналізму на релігійному ґрунті в різних місцях земної кулі", - заявив Сабодан.

При цьому він зазначив, що "якщо XX століття було століттям кризи релігії, коли релігії утискали, зокрема, переслідували, сьогодні на початку нового століття ми спостерігаємо ріст інтересу до релігійних питань".

У свою чергу, патріарх Єрусалимський Теофіл III, який прибув в Україну на конференцію, заявив: "Патріархат Єрусалимський усвідомлює істотну роль симбіозу співіснування в суспільстві так, щоб можна було спиратися на обопільну повагу, підтримку і терпимість". За його словами, насильство без сумніву повинні засудити ті, хто сприймає релігію, як інститут миру.

Організатор міжконфесійної конференції народний депутат Олександр Фельдман повідомив, що президент України Віктор Янукович запропонував зробити захід щорічним. "Україна гідна того, щоб запропонувати себе в якості місця проведення подібного діалогу і в якості організатора постійно діючої київської міжнародної міжконфесійної конференції", - заявив Фельдман.

Читайте також:

Інтернет перевірять на ксенофобію

Новий глава українських греко-католиків зійшов на престол

Жертвами ксенофобії в Росії за рік стали 37 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: