Ексзаступника президента "Укрбуду" можуть відпустити під заставу у 13 разів меншу за привласнене майно Нацгвардії

Дата публікації
Перегляди
2358
Ексзаступника президента "Укрбуду" можуть відпустити під заставу у 13 разів меншу за привласнене майно Нацгвардії

УНІАН

За непідтвердженими даними, йдеться про В’ячеслава Мармиша.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому заступнику президента державної корпорації "Укрбуд", підозрюваному у пособництві в заволодінні майном Національної гвардії.

Про це повідомили у пресслужбі суду.

"Сьогодні, 23 січня, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід ексзаступнику президента державної корпорації "Укрбуд" у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 6 млн гривень. Термін дії запобіжного заходу - до 14 лютого 2020 року", - йдеться у повідомлення.

Як зазначається, у разі внесення застави, підозрюваний зобов'язаний носити електронний браслет, а також прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду на першу вимогу; не залишати Київ без дозволу детектива, прокурора або суду та повідомляти про зміну свого місця проживання/місця роботи; здати на зберігання до відповідних органів свої паспорти для виїзду за кордон та всі інші документи, що дають право виїзду з України.

Ексзаступнику президента "Укрбуду" обрано запобіжний захід Сьогодні, 23 січня, слідчий суддя #ВАКС обрав запобіжний...

Опубликовано Вищий антикорупційний суд Четверг, 23 января 2020 г.

Тим часом у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що будуть оскаржувати рішення слідчого судді щодо розміру застави, оскільки САП та НАБУ наполягали на триманні під вартою із заставою у розмірі 77 млн гривень.

СУД ОБРАВ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД 6 ПІДОЗРЮВАНОМУ У СПРАВІ ЗАВОЛОДІННЯ МАЙНОМ НАЦГВАРДІЇ Вищий антикорупційний суд за...

Опубликовано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Четверг, 23 января 2020 г.

За даними ЗМІ, йдеться про колишнього заступника президента державної корпорації "Укрбуд" В'ячеслава Мармиша.

Нагадаємо, згідно з даними слідства, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України, яке було реорганізовано в ГУ Нацгвардії України, та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. Проте згодом, у 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва, біля станції метро "Червоний хутір". Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

На початку жовтня 2019 року підозрюваному у заволодінні чужим майном екснардепу та колишньому керівнику держкорпорації "Укрбуд" Максиму Микитасю вручили клопотання про застосування запобіжного заходу. Схема, до якої політика вважають причетним, "наварила" понад 80 млн грн. 7 жовтня за Микитася внесли передбачену заставу, і він вийшов на волю.

22 жовтня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася, заарештувавши його до 14 листопада. Розмір грошової застави суттєво змінився – зріс із 5,5 мільйонів до 80 мільйонів гривень.

Згодом прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що Микитась роздумував про вбивство свідка у справі проти нього.

20 січня Микитася зняли з рейсу до Лондона, куди він прямував нібито на лікування