Екзит-поли "закінчили" еру Ющенка

Віктор Ющенко не проходить у другий тур виборів. За даними exit-poll, діючий президент на другий термін не претендує.

Судячи з даних exit-poll, Віктор Ющенко більше не буде президентом України. Принаймні найближчі 5 років. Щоправда, у самого поки що діючого президента у ці дані не вірять.

Та факт – Віктор Ющенко лише на четвертому місці у виборчих перегонах.

Можна згадати: як країна йшла до цих виборів. 5 років із Віктором Ющенком прожили українці.

З рукою на серці і гімном на устах – складав присягу новообраний президент України Віктор Ющенко 5 років тому. Рядки присяги з Конституції – він доповнив своїми словами на Майдані. Корупції – ні, бандидатам – тюрми, а Україні - в Європу.

На перших відвідинах Страсбургу європарламентарі Президента Ющенка зустрічали стоячи.

Далі почалися будні. Кілька обіцянок виконали швидко.
Вивели українських солдатів з Іраку, перепродали Криворіжсталь.

До МВС почали викликати представників старої влади, яких звинувачували у цілій низці злочинів - від криміналу до сепаратизму. Утім, політиками тюрми не поповнилися.

Президент довго визначався з кандидатурою прем'єр-міністра. Її ім'я озвучив під час відвідин Кремля.

Водночас, Ющенко створює ще один центр впливу - за урядом уважно стежить РНБО, і надсилає Кабміну свої рекомендації. Це неабияк дратує Тимошенко. Вона називає кількох людей з оточення Ющенка любими друзями-корупціонерами. Коли скандал доходить апогею, Ющенко робить вибір - і не на користь прем'єра. Підписує указ про відставку уряду

Помаранчева команда розколена. Прихильники Майдану - приголомшені.

Ще через чотири роки цю кандидатуру Ющенко назве прокремлівською. А тоді - налагоджував мости з Януковичем, і підписав з ним універсал національної єдності.

Універсал принесе відповіді на багато питань, викликів, які стосуються єдності, цілісності країни.

Взамін Партія Регіонів підтримує на посаді прем'єра Юрія Єханурова. А ще за рік - після парламентських виборів - країну знову трясе від нового політичного серіалу. БЮТ знову хоче прем'єром Тимошенко, соціалісти сподіваються на призначення спікером ще одного учасника майдану - Олександра Мороза. На Банковій бачать на цих посадах інших людей.

В результаті затягування коаліціади Мороз не витримує і переходить на бік Януковича. Антикризова більшість висуває його на прем'єра і вже не погоджується на інші варіанти. Призначення Януковича при президенті Ющенкові стало справжньою сенсацією для тих, хто звик бачити цих людей ворогами.

Антикризова коаліція поповнювалася новими депутатами.
Кількість доходила до загрозливої для президента цифри – 300.Побоюючись конституційної більшості не на свою користь, Ющенко робить ще одні перевибори парламенту,

І в прем'єрське крісло вдруге приходить Тимошенко.
Невдовзі почалися взаємні обвинувачення. Арбітром у сварках вони по черзі ставили народ.

Утім, помаранчеві лебідь, рак та щука тягнули економічний віз в бік Європи. Саме за президента Ющенка Україна стає повноправним членом Світової організації торгівлі.

Та своєю особистою місією президент Ющенко вважав становлення нації через історичну правду. З трибуни сесії ООН, на увесь світ він заявив про Голодомор 32-33-го років.

Десяток країн визнали Голодомор офіційно. А самі українці вже традиційно щороку вшановують пам'ять мільйонів загиблих від голоду вогниками свічок у вікнах. Не менше зусиль доклав Ющенко, ламаючи стереотип про історію Полтавської битви. І ролі гетьмана Мазепи . Не приховував шани до вояків ОУН-УПА. Все це вкупі викликало роздратування Кремля. А від роздратування до газової війни виявилось недалеко. Останньою крапкою у стосунках Ющенка і дуету Путін -Мєдвєдєв стала грузинська війна, в якій Ющенко відверто підтримував Саакашвілі і закликав робити це інших.

Після себе він залишив слово. У книзі "До нації" – Ющенко закарбував усе, що говорив президентом.

Згадайте все з відео ТСН.

Читайте також:

Exit-poll: Янукович і Тимошенко проходять у другий тур виборів

Національний exit-poll: Янукович і Тимошенко проходять до другого туру

ЦВК відзначає відсутність масових порушень на виборах

ВідеоЕра Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: