Енергетична безпека низька

Президент Віктор Ющенко вважає низьким рівень забезпечення енергетичної безпеки України.

Президент Віктор Ющенко вважає низьким рівень забезпечення енергетичної безпеки України. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони Іван Плющ.

"Він вважає стан енергетичної безпеки в Україні дуже низьким. У чому це проявляється? У тому, що ми сидимо на одній трубі, з будь-якого виду енергії: нафта, газ або атомна енергетика", - сказав Плющ. З його слів, диверсифікованість поставок енергетичних ресурсів залишається для України актуальною протягом 17 років.

Він сказав, що газотранспортна система України без модернізації втратить свою привабливість. "Ми свою газотранспортну систему довели до такого стану, що якщо її не модернізувати, не підняти її ефективність, то по ній ніхто не захоче перекачувати. Тому проблема не в тому, у кого вона - звичайно, це національне багатство, але його потрібно тримати в такому стані, який би відповідав європейським стандартам і за технікою безпеки, і за економічною ефективністю, і за екологічними (стандартами)", - сказав секретар РНБО. 

14 червня ряд ЗМІ опубліковані роздруківки проектів протоколів засідання РНБО 15 червня, у яких зазнала критики робота уряду в енергетичному секторі. Зокрема, Кабмін обвинуватили в створенні умов для монополізації ринку газу, погіршенні фінансового стану держкомпаній, провалі міжнародних проектів і підвищенні цін на газ для промисловості.

Експерти вважають оприлюднення проектів протоколів засідання РНБО 15 червня початком економічної війни Секретаріату й Кабміну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: