Енергетики звернулися з важливою заявою до українців через ситуацію зі світлом

Енергетики звернулися з важливою заявою до українців через ситуацію зі світлом

Енергетики звернулися з важливою заявою до українців через ситуацію зі світлом / Фото: Associated Press

Енергетики закликають українців економити електроенергію через зміну графіка споживання.

Сьогодні, 17 квітня, через вологу й холодну погоду графік споживання електроенергії в Україні знову зростає. Проте на відміну від попередніх днів, проміжок між піками споживання збільшився. Це означає, що з подовженням світлового дня період активного використання електрики зріс і тепер триває від 09:00 до 22:00.

Про це повідомляє "Укренерго".

Зазначається, що від ранку споживання перевищує вчорашній рівень на майже 7%. Це створює додаткове навантаження на електростанції – необхідно додатково увімкнути одразу 3 блоки на теплових електростанціях.

"Але після трьох російських масованих атак такої можливості немає – теплові електростанції є однією з основних цілей збройних ударів росіян. Імпорту, який є нормальним ринковим засобом покриття дефіциту в енергосистемі, сьогодні майже вдвічі менше", – кажуть енергетики.

Вони закликають підтримати безпечну роботу енергосистеми, зокрема:

  • не вмикати обігрівачі та кондиціонери від 19:00 до 22:00;
  • не користуватися одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, пилосмоком, бойлером, електроплитою, чайником тощо;
  • вимикати зайве освітлення та електроприлади.

Бізнес і промисловість також закликають до економії: "Просимо зменшити освітлення реклами, вітрин, вивісок, гірлянд, особливо у вечірні години від 19:00 до 22:00, переглянути виробничі процеси з урахуванням ощадливого споживання електрики".

Зазначимо, що за даними ДТЕК, зараз в енергетиці найскладніша ситуація від початку війни.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація