Епіцентр коронавірусу біля Чернівців: у селі блокпости, в магазинах порожньо, а тестів не вистачає

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Епіцентр коронавірусу біля Чернівців: у селі блокпости, в магазинах порожньо, а тестів не вистачає

Керівництво області запевняє, що їжа в селі є.

У селі Колінківці поблизу Чернівців встановили блокпости через спалах коронавірусу. Сільський голова підозрює, що хворих більше і просить тести. Про це розповів кореспондент ТСН Валерій Кузнецов в ефірі "ТСН.Ранок".

Епіцентр хвороби в області - за 20 кілометрів від Чернівців - у Колінківцях. Там із підозрою кілька десятків мешканців, а саме село живе в умовах надзвичайної ситуації.

"У Чернівцях порожньо, людей та машин мало, але паніки немає. На відміну від сусіднього села Колінківці. За останню добу по області до лікарень доправлено десятеро людей із підозрою на коронавірус, п’ятеро із них звідти. Зараз на виїздах із села блокпости. Пускають і випускають за крайньої потреби.

За кілька днів ізоляції тут розкупили медикаменти і харчі. В селі, де мешкає 5 тисяч осіб, порожні полиці, каже сільський голова, але в обладміністрації запевняють: до колінківців все звозиться",- розповів журналіст.

На ситуацію скаржиться Колінківський сільський голова Дмитро Мельник: "Ліків в аптеці немає, масок немає. В магазини не завезені продукти, бо я в лікарні".

"Наші контрольно-пропускні пункти кажуть, що їжа постачається. Тому що на штабі розглядалась ситуація, немає закритого руху для вантажів", - каже заступниця голови облдержадміністрації Наталія Гусак.

Також село просить в області тест-системи на коронавірус, бо підозрюють, що недужих більше, ніж діагностовано тепер.

"Треба перевірити дуже велику кількість людей, щоб визначити, хто хворий, а хто здоровий. Ми запустили цих інфікованих, а зараз спробуй знайти всіх", - заявив Мельник.

Фото: ТСН.ua

Раніше повідомлялося, що нещодавно до Колінківців з Європи повернулось багато заробітчан. Саме після цього і виник спалах вірусу. Сільський голова каже, що зареєстрованих хворих і ще 5 з підозрою - то лише верхівка айсбергу. Хворих може бути більше, адже багато хто має підвищену температуру, і не йде до лікаря.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

На Буковині встановили блокпости - без крайньої потреби у села не пускають

На Буковині встановили блокпости - без крайньої потреби у села не пускають
Наступна публікація