Епідеміологиня пояснила, що підвищує ризик виникнення нових штамів коронавірусу

Епідеміологиня пояснила, що підвищує ризик виникнення нових штамів коронавірусу

Фото: УНІАН

Епідеміологиня Тетяна Чумаченко попередила українців про ще один штам коронавірусу.

Підвищує ймовірність виникнення нових штамів коронавірусу інтенсивне спілкування між людьми. Нові мутації вірусу виявляються щотижня, але не усіма інфікуються люди.

Про це повідомила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко, пише "Укрінформ".

Вона розповіла, що до України, окрім вже виявлених британського та південноафриканського штамів коронавірусу, може бути занесена каліфорнійська мутація. На виникнення нових штамів впливає, зокрема, активна комунікація людей одне з одним.

"Чим інтенсивніше йде спілкування людей, тим більша ймовірність виникнення нових штамів вірусу, які укореняться серед населення. Якби люди дотримувалися дистанції, то навіть якби виникла нова мутація, то вона не зміцнювалася серед людей", - пояснила Тетяна Чумаченко.

Нагадаємо, в Україні займуться реабілітацією пацієнтів, які перехворіли коронавірусом. Реабілітації після перенесеного COVID-19 потребує до 70% людей, адже "британський" вірус, який шириться Україною, більш заразний, більш молодий з високим відсотком ускладнень та важкою клінічною картиною.

Як повідомлялося, подолати пандемію коронавірусу було б можливо за три тижні, якби всі громадяни протягом цього часу постійно ходили в масках, сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко з посиланням на дослідження американських вчених.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Новини України: Степанов заявив, що країну тероризує британський штам коронавірусу

Новини України: Степанов заявив, що країну тероризує британський штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація