Епідемія "свинячого" грипу накриє Україну в листопаді

Українська сторона вже звернулася до Всесвітньої організації охорони здоров’я з проханням надати вакцину від грипу А/H1N1.

В Україні вже в листопаді може початися епідемія так званого "свинячого" грипу А/H1N1. Про це заявив директор "Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій" Олександр Гриневич.

В Україні у трьох західних областях вже померло понад 20 людей, як свідчить попередній діагноз, від пневмонії. Поки наявність так званого "свинячого" грипу у померлих не підтвердили, але остаточні результати стануть відомі за дві доби, коли додаткові аналізи проведуть у Лондоні.

Зазначимо, 29 жовтня стало відомо про перший в Україні випадок смерті саме від "свинячого" грипу. Померлим виявився мешканець закарпатського містечка Воловець, який незадовго до того повернувся із Санкт-Петербурга, де перебував у відрядженні.

Інший пацієнт з симптомами грипу А/H1N1 був госпіталізований в обласну інфекційну лікарню Ужгорода.

Українські епідеміологи вже ретельно підготувалися до поширення так званого "свинячого" або, як його ще називають, "каліфорнійського" грипу, запевняє Гриневич.

За його словами, в державі є запаси дезінфекційних засобів, закуплені необхідні тести для виявлення А/H1N1, підготовлено місця для лікування хворих. Гриневич припускає, що в Україні невдовзі може початися епідемія "свинячого" грипу.

"Зараз у Європі вже превалює грип А/H1N1. Звісно, він може потрапити до нас. Швидше за все, це буде, коли погіршиться погода. Люди почнуть мерзнути і більш вірогідно, що це з'явиться і у нас теж", - сказав Гриневич. Він додав, що українська сторона вже звернулася офіційно до Всесвітньої організації охорони здоров’я з проханням надати Україні вакцину від так званого "свинячого" грипу як гуманітарну допомогу.

У разі потреби, український уряд готовий додатково закупити медичні препарати, зазначив чиновник. Утім, за його словами, поки такої потреби немає.

Читайте також:

Кількість жертв невідомого вірусу на Тернопільщині зросла до 12 людей

На Закарпатті чоловік помер від свинячого грипу

Клінікам наказали лікувати хворих на ГРЗ, незалежно від місця прописки

МОЗ заявляє, що люди в західних областях помирають від легковажності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: