Епідемія свинячого грипу в Україні очікується восени

Саме до осені Україна повинна завершити підготовку до протидії епідемії. Втім, ліків проти небезпечної хвороби вистачає вже зараз.

Система охорони здоров'я України готова до епідемії грипу A/H1N1 ("свинячого грипу").

Про це заявив міністр охорони здоров'я Василь Князевич.

Він розповів, що на випадок епідемії в країні ”створюється запас медичних закладів, лікарських засобів, готуються фахівці”.

”Ми отримали від Всесвітньої організації охорони здоров`я 61 тисячу доз препарату ”таміфлю”. Ці ліки буде доставлено в усі регіони, обласні центри й буде розподілено фахівцями", - наголосив Князевич.

Він також повідомив, що уряд виділив 50 мільйонів гривень на боротьбу з новим грипом. Ці кошти підуть на створення в нашій країні нової лабораторії якісного рівня, на лікарські препарати для лікування пацієнтів. Також виділятимуть кошти в регіонах, де вже працюють з цієї проблеми спеціальні комісії.

"Є ще час до осені, щоб підготуватися до епідемії грипу. Зараз ми працюватимемо над підвищенням імунного статусу нації, зокрема, використовуючи методи народної та нетрадиційної медицини", - наголосив Князевич.

У свою чергу, голова комітету Верховної ради з питань охорони здоров`я Тетяна Бахтєєва сказала, що виділені урядом гроші вкрай необхідні. "Але чи вистачить їх, невідомо, тому, що ситуація з поширенням вірусу – визначена. Небезпека його в тому, що для кожної країни він індивідуальний, і кожна країна має готуватися до епідемії індивідуально", - сказала вона.

За словами Бахтєєвої, Україна має добрий досвід боротьби з пташиним грипом, який можна застосувати і в ситуації з грипом A/H1N1. "Протиепідемічні заходи щодо боротьби з епідемією пташиного грипу стосуються також і каліфорнійського грипу", - наголосила депутат.

Нагадаємо, 11 червня ВООЗ вперше за 40 років оголосила запровадження шостого, максимального рівня загрози пандемії у зв'язку зі стрімким розповсюдженням грипу A/H1N1 у світі.

Всесвітня організація охорони здоров'я також підтвердила 28 тисяч 774 випадки захворювання на свинячий грип у світі та 144 смертельних випадки.

2 червня перший випадок захворювання на свинячий грип було підтверджено в Україні. Хворобу знайшли в чоловіка, який прилетів зі Сполучених Штатів.

За прогнозами експертів, пандемія свинячого грипу в світі триватиме близько двох років.

Читайте також:

Свинячий грип ходитиме планетою два роки

У Німеччині зафіксоване масове зараження свинячим грипом

У світі оголосили пандемію свинячого грипу

В Україні підтверджений перший випадок свинячого грипу

ВідеоВ Україні готові до свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: