Епіфаній назвав головні розбіжності з Філаретом. Глава ПЦУ хоче відійти від радянщини та залякувань

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами предстоятеля, повернення до старого суперечить Томосу.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що головна розбіжність між ним та почесним патріархом Філаретом у поглядах на розбудову церкви – бажання змінюватись та втілювати реформи, а не чіплятись за стару систему.

 Про це він розповів в інтерв'ю ВВС News Україна.

"Ті рішення, які були ухвалені на Об'єднавчому соборі, ми повинні втілювати в життя. Ми маємо змінюватись, ми не можемо повертатись до старої системи керування церквою, ми хочемо бути відкритими, хочемо втілювати в життя певні реформи, необхідні для розвитку церкви", - сказав митрополит.

Він додав, що після свого обрання багато говорив про необхідність реформування і відходу від старих радянських традицій, але це не було сприйняте Філаретом як нормальне явище.

"Тільки було бажання повернути стару систему управління. Було прагнення не змінюватись і все тримати тільки у підкоренні волі однієї особи", - прокоментував він наміри Філарета. За словами Епіфанія в нього інше бачення – керуватись не страхом перед покаранням, а любов'ю і взаємоповагою.

За словами предстоятеля, повернення до старого – порушення статуту та Томосу.

ВідеоОбурений Патріарх Філарет шкодує, що підтримав кандидатуру Епіфанія на Соборі

Почесний Патріарх Філарет сьогодні вийшов до журналістів із великою прес-конференцією. Розповів - обурений тим, що учасники Об'єднавчого собору, зокрема архієреї та президент Порошенко, зрадили, бо не дотрималися своїх обіцянок. Обіцяли Філарету, що новою церквою керуватиме він, а митрополит Епіфаній лишень представлятиме ПЦУ за межами України. Домовленості, за словами самого владики, були усні.  

Обурений Патріарх Філарет шкодує, що підтримав кандидатуру Епіфанія на Соборі

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції