Епіфаній розповів, чому загальмував процес переходу церков Московського патріархату до ПЦУ

Дата публікації
Перегляди
2831
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Епіфаній розповів, чому загальмував процес переходу церков Московського патріархату до ПЦУ

Фото: Associated Press

За словами митрополита, нині у судах розглядається чи не кожний перехід громади.

Процес переходу церков з колишнього Московського патріархату до Православної церкви України значно уповільнився через юридичні перешкоди. Про це митрополит Епіфаній розповів на пресконференції з приводу річниці власної інтронізації, передає ТСН.

За словами предстоятеля, Російська православна церква в Україні оскаржує в судах чи не кожний перехід громади.

"Протягом минулого року до нас доєдналися близько 600 громад з боку РПЦ. Ті процеси, які ми одразу бачили після Томосу, були більш активними, нині вони призупинилися. І є багато на це причин – це пов’язано і з певними політичними аспектами. Зараз, на жаль, і певні обласні адміністрації блокують перереєстрацію. Московський патріархат будь-яким чином намагається призупинити цей процес судовими позовами. Практично по кожній громаді, яка долучилася до нашої церкви, зараз є відповідний позов з боку РПЦ. Вони лякають людей, роблять штучні конфлікти, роблять навмисне картинку, щоб потім тиражувати не тільки в Україні, але й за кордоном", - зазначив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ запевняє, що всі переходи здійснені в законний спосіб. І сподівається, що юридичні перепони, які часто пов’язані з майном, будуть усунені. Деякі громади навмисно чекають на момент, коли не стикнуться з юридичними проблемами.

"Я вірю в те, що в майбутньому буде ще одна хвиля переходів з боку РПЦ до ПЦУ. Чому я називаю саме Російською православною церквою – це тому, що Українська православна церква Московського патріархату повинна перереєструватись, згідно з законом, у РПЦ. І це правильно, оскільки, якщо ви хочете мати своїм релігійним центром Москву, то називайте речі своїми іменами і не вводьте православних українців в оману", - наголосив предстоятель української церкви.

Священик церкви Московського патріархату довів до розпачу родину українського "кіборга"

Священик церкви Московського патріархату довів до розпачу родину українського "кіборга"

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2831
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація