Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Епіфаній розповів, як інші церкви будуть визнавати автокефалію ПЦУ

Епіфаній розповів, як інші церкви будуть визнавати автокефалію ПЦУ

Всі вони очікують на Томос.

Православну церкву України після отримання Томосу про автокефалію першими визнають церкви грецької традиції.

Про це в інтерв’ю Deutsche Welle розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

"Згодом, після отримання Томосу, ми будемо працювати над тим, щоб і інші православні церкви визнали автокефалію і незалежність нашої помісної православної церкви. Але поки я не можу озвучити те, які з церков це зроблять. Звичайно, насамперед визнають церкви грецької традиції. Ми віримо в це. Але всі говорять: після офіційного визнання, після вручення Томосу ми дамо відповідь на питання, коли зможемо визнати вас як незалежну церкву", - заявив він.

За словами Епіфанія, після проведення Об’єднавчого собору він звернувся до інших церков із "мирними грамотами", в яких повідомив про створення нової помісної церкви. Після цього буде створено окремий відділ зовнішніх зв’язків ПЦУ, який і займатиметься перемовинами з іншими церквами щодо визнання.

Митрополит також підкреслив, що Російська православна церква не планує визнавати ПЦУ.

"Зараз багато говорять, поширюється інформація, що певні церкви, які підтримують РПЦ, відразу не визнають автокефалію Української церкви. Я б не хотів називати ці церкви. Вірю, що правда восторжествує і всі церкви - не відразу, а з часом - визнають нашу автокефалію", - зазначив Епіфаній.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Україні відбулася історична подія - на Об'єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення про створення єдиної Помісної церкви й обрали її предстоятеля - митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату. Він вирушить 6 січня до Константинополя для офіційного отримання Томосу про автокефалію.

Дивіться, які парафії вже перейшли до Православної церкви України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції