Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Епіфаній розповів, які чотири церкви можуть визнати ПЦУ цього року

Великий спротив чинить російська церква і РФ загалом.

2020 року Православну церкву України можуть визнати ще чотири православні церкви – румунська, кіпрська, болгарська і грузинська.

Про це сказав предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв'ю телеканалу "Прямий".

"Зараз на порядку денному в декількох церквах також стоїть питання про визнання нашої автокефалії. І я вірю і переконаний в тому, що в наступному році (йдеться про 2020-й. – ред) ми отримаємо також визнання декількох помісних православних церков. Я б не хотів називати детально, але це ті церкви, які публічно обговорюють це: і румунська, і кіпрська, і болгарська, і грузинська", – сказав очільник ПЦУ.

Він підкреслив, що в цьому процесі великий спротив чинить російська церква і РФ загалом.

"І зараз є дуже багато протидії з боку не тільки Російської православної церкви, але й загалом з боку російської держави. Тому що російська держава і російська церква невід’ємно поєднані між собою. Ми не можемо говорити окремо про російську церкву, не згадуючи про те, що це є вплив російської держави. І ми бачили на прикладі Елладської православної церкви, який чинився на ієрархів цієї церкви шалений тиск з боку російської політики і російської церкви. Але, незважаючи на цей спротив, вони все ж таки дійшли згоди і прийняли практично одностайно рішення про визнання автокефалії Української православної церкви", – сказав митрополит Епіфаній.

Він зазначив, що приміром, у Грузинській православній церкві є багато ієрархів, які офіційно підтримують автокефалію ПЦУ – за це вони наражаються на великий супротив з боку російської церкви і держави.

"В кожній православній церкві є навіть більшість ієрархів, які підтримують автокефалію Української православної церкви, але їм потрібен час, щоб згуртуватися, щоб абсолютна більшість ієрархів висловилась позитивно", – зауважив очільник ПЦУ.

Водночас, за словами предстоятеля ПЦУ, вирішувати долю Православної церкви України без неї вже не вийде.

"Якщо буде скликана всеправославна нарада, то вона не може відбутися вже без нашої участі, тому що ми офіційно як церква внесені в диптих. Ми знаходимося в переліку серед інших церков. І тому без нас, без нашого відома вирішувати нашу майбутню долю вже не вдасться, як цього прагне Російська православна церква", – пояснив Епіфаній.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на території Софії Київської відбулася подія, яка обов’язково увійде до українських підручників історії. Після багатьох століть боротьби та років "розколу" українська православна церква отримала Томос про автокефалію – тобто офіційно здобула незалежність та самостійність, а передувало цьому проведення Об’єднавчого Собору.

ТСН.ua поспілкувався із учасниками Об’єднавчого собору для того, аби якомога детальніше відтворити хронологію тих подій у їхніх спогадах.

Відео Грецька церква вперше згадала ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час літургії

Таким чином у Салоніках офіційно закріпили визнання самостійності нашої церкви. Це рішення, попри палкі дискусії, ухвалили на Священному Синоді. Елладська церква стала першою в світі після Константинополя, що визнала незалежність ПЦУ. Церемонія співслужіння, на якій, власне, і згадували ім'я Епіфанія, відбувалася за участю предстоятеля Грецької церкви архієпископа Ієроніма та патріарха Варфоломія.    

Грецька церква вперше згадала ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час літургії

Залиште свій коментар

Вибір редакції