Епіфаній відповів на численні закиди: Православна церква України не підпорядкована Константинополю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Томос засвідчує, що ПЦУ є справжньою автокефальною церквою.

Православна церква України не підпорядкована Константинопольському патріархату.

Про це заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Київського і всієї України Епіфаній під час церемонії відкриття пам’ятника митрополиту Василю Липківському у Черкасах, передає УНІАН.

"Ми і надалі будемо трудитися, щоб об’єднати всіх православних християн навколо Київського престолу, навколо нашого духовного центру – столиці міста Києва", - заявив він.

За його словами Томос засвідчує, що ПЦУ є справжньою автокефальною православною церквою.

"Ті наші супротивники, які говорять про те, що ми не маємо справжньої автокефалії, ми підпорядковані Константинополю – це неправда. Цей документ, Томос, чітко свідчить, що ми є незалежною, автокефальною святішою церквою України", - наголосив він.

Він пояснив, що згідно із Томосом ПЦУ посідає почесне 15 місце серед інших помісних православних церков. Епіфаній висловив впевненість, що незабаром українська церква отримає визнання "наших сестер".

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

ВідеоНа Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Бо він не підтримав рішення громади перейти до Помісної церкви. А от панотцю з сусіднього району, який погодився на приєднання разом зі своїми вірянами, у Московському патріархаті видали указ про заборону служити. 

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції