Балтійські країни дають Україні вакцину від коронавірусу: який препарат і для кого він

Балтійські країни дають Україні вакцину від коронавірусу: який препарат і для кого він

Associated Press

Обидві держави дадуть Україні AstraZeneca.

Естонія і Литва відправляють Україні додаткові партії вакцин від коронавірусу компанії AstraZeneca. Від Талінна надійде майже 53 тисячі доз препарату, від Вільнюса - 131 тис.

Про це заявило МЗС Естонії та литовське видання Klaipeda.

Повідомляється, що літак з вакцинами вже вилетів із естонської авіабази Емарі. Препаратом, який прилетить до України, вакцинуватимуть військових-резервістів.

"Я радий, що вакцини відправляються українським резервістам, які допоможуть Україні зберегти обороноздатність, яка їм зараз дуже потрібна. Також важливо підкреслити, що вакцини - це лише частина нашої всеосяжної підтримки, яку ми пропонуємо Україні, починаючи від реабілітаційного лікування солдатів, поранених в результаті війни, до різних рівнів підготовки", - сказав міністр оборони Естонії Калле Лаанет.

Загалом, Естонія передасть Україні 200 000 доз вакцини AstraZeneca, з яких 52 800 доз вакцини будуть передані Естонією на двосторонній основі і решту через механізм розподілу вакцини проти COVID-19 в Європейському союзі.

Своєю чергою, у Литві ухвалили рішення відправити до України на 31 тисячу доз вакцини більше, аніж планувалося. Країна надасть 131 тис. доз.

Вакцина має прилетіти до України найближчим часом. Зазначається, що Литва надає вакцини на прохання самих держав. Окрім України препарат також дадуть Молдові.

Як повідомлялося, до кінця року Україна отримає понад 47 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу від різних виробників. Цього має вистачити для повної вакцинації більшості дорослого населення України вже у 2021 році.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Хто встигне вакцинуватися до нової хвилі коронавірусу і чого чекати восени

Хто встигне вакцинуватися до нової хвилі коронавірусу і чого чекати восени
Наступна публікація