Евакуація через коронавірус. Авіакомпанії запланували десятки спецрейсів для вивезення українців з-за кордону

Дата публікації
Перегляди
12к
Евакуація через коронавірус. Авіакомпанії запланували десятки спецрейсів для вивезення українців з-за кордону

Associated Press

Авіакомпанії заявили, що не заробляють на спецрейсах.

Авіакомпанії здійснюють спецрейси для евакуації українців з різних країн під час пандемії коронавірусу.

20-21 березня авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" здійснить 10 рейсів для евакуації українців з-за кордону. На сайті МАУ є спеціальна сторінка "Повертайся додому", на якій оновлюється розклад спеціальних рейсів, для придбання квитків.

Згідно з даними з сайту авіакомпанії, вартість квитків на рейси з низки європейських країн становить 4-10 тисяч гривень.

Вартість квитків на рейси авіакомпанії SkyUp з європейських країн до Києва становить від 149 до 252 євро. В компанії повідомили, що не заробляють на спецрейсах і не мають інформації про виділення коштів урядом для повернення українців із-за кордону.

"Ми співпрацюємо з державою - надаємо наші літаки, рейси виконують наші екіпажі, роботу яких компанія оплачує самостійно. Пасажири сплачують тільки за організацію перельоту", - повідомили в компанії. В SkyUp зазначили, що вартість квитків встановлена за найнижчим тарифом, який авіакомпанія може застосувати, щоб відшкодувати витрати на виконання рейсів, які стартують від 20 тисяч євро.

Як повідомлялося, нерегулярні рейси планують здійснити з таких міст: Париж, Аліканте, Берлін, Стокгольм, Відень, Варшава, Прага, Тбілісі, Ліссабон, Мюнхен, Неаполь, Франкфурт, Прага, Таллін, Цюрих, Стамбул, Барселона, Лондон.

Тим часом український уряд домовився про евакуацію українців, що перебувають на Шрі-Ланці, з авіакомпаніями Fly Dubai та Air Arabia. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, найважче організувати евакуацію українців з Латинської Америки. "Я публічно пообіцяв витягнути всіх, і я налаштований додержати слова. У нас є групи в Чилі, в Мексиці. Тобто головна проблема - це віддалені куточки, невеликі групи. Але все одно потрібно повертати наших громадян", - сказав він.

Раніше міністерство інфраструктури України розрахувало, що на евакуацію 35 479 українців з-за кордону за допомогою 175 авіарейсів необхідно виділити асигнування з резервного фонду держбюджету на суму 4,162 мільйона доларів.

Евакуації громадян в Україну – пояснюємо хто і як можуть повернутися

Евакуації громадян в Україну – пояснюємо хто і як можуть повернутися

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. 

Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус. На наступний день стало відомо про ще сім нових випадків зараження коронавірусом - один із них у Київській області, а інші у Чернівецькій. За день до того на Буковині померла жінка, яка чекала результатів аналізів на COVID-19. Уже після її смерті діагноз підтвердився, таким чином кількість померлих в Україні від коронавірусу зросла до 2 осіб. 19 березня кількість хворих в Україні зросла до 26.