Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Евакуація власними авто і оренда готельних номерів: українці об'єдналися для допомоги калинівцям

Евакуація власними авто і оренда готельних номерів: українці об'єдналися для допомоги калинівцям

Волонтерів вже просять більше не привозити їжі.

Двоє людей отримали тяжкі поранення, їх винесло вибуховою хвилею під час розривів снарядів. Це офіційні дані. Понад 30 тисяч евакуйованих місцевих. З них 9 тисяч покинули епіцентр вибухів самотужки.

На виїзді із Вінниці  дорога на Калинівка досі перекрита. Але фактично саме звідси почалася допомога постраждалим. Небайдужі з автівками посеред ночі зібралися і рушили по вибухових селах збирати людей і вивозити в безпечні місця. Зараз відомо є ще люди, які не змогли виїхати. Це переважно прикуті до ліжка хворі. Тож, автомобільники ще чатують тут про всяк випадок.

До 6 ранку загалом і волонтерськими і міськими силами евакуювали понад 28 тисяч людей. Із шести прилеглих сіл звозили малих і дорослих, когось забирали родичі. А всім, кому потрібен був притулок, його надали у 4 вінницьких школах, які найближчі до місця трагедії.

Для цього там скасували навчання. По цих же пунктах ринулися і вінничани з допомогою. У деяких пунктах вже навіть просять не нести їжу та речі. Також є люди, які знімали готелі у Вінниці для постраждалих, аби вони в комфорті перечекали найгірші часі. Усюди чергують медики. Багато школярів, в яких через надзвичайну ситуацію скасували уроки - поприходили працювати волонтерами.

Також у Вінницю зі столиці на допомогу місцевим волонтерам виїхали військові парамедики. Із собою повезли теплі речі і ліки - це реанімаційні та заспокійливі препарати. Прямують у Павлівку, адже там, за їхньою інформацією, там досі залишаються літні люди. Тож передусім собі за мету ставлять вивезти тих, хто не може пересуватися самостійно і допомогти з психололічною реабілітацією.

Наразі уся робота із людьми координується у трьох так би мовити штабах: це райрада у самій Калинівці. Обласна рада у Вінниці та управлінння події у Вінниці. Тож, туди можна звертатися з усіма питаннями. За допомогою. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції