Евакуація власними авто і оренда готельних номерів: українці об'єдналися для допомоги калинівцям

Евакуація власними авто і оренда готельних номерів: українці об'єдналися для допомоги калинівцям

Евакуація власними авто і оренда готельних номерів: українці об'єдналися для допомоги калинівцям

Фото: Вінниця.Info

Волонтерів вже просять більше не привозити їжі.

Двоє людей отримали тяжкі поранення, їх винесло вибуховою хвилею під час розривів снарядів. Це офіційні дані. Понад 30 тисяч евакуйованих місцевих. З них 9 тисяч покинули епіцентр вибухів самотужки.

На виїзді із Вінниці  дорога на Калинівка досі перекрита. Але фактично саме звідси почалася допомога постраждалим. Небайдужі з автівками посеред ночі зібралися і рушили по вибухових селах збирати людей і вивозити в безпечні місця. Зараз відомо є ще люди, які не змогли виїхати. Це переважно прикуті до ліжка хворі. Тож, автомобільники ще чатують тут про всяк випадок.

До 6 ранку загалом і волонтерськими і міськими силами евакуювали понад 28 тисяч людей. Із шести прилеглих сіл звозили малих і дорослих, когось забирали родичі. А всім, кому потрібен був притулок, його надали у 4 вінницьких школах, які найближчі до місця трагедії.

Для цього там скасували навчання. По цих же пунктах ринулися і вінничани з допомогою. У деяких пунктах вже навіть просять не нести їжу та речі. Також є люди, які знімали готелі у Вінниці для постраждалих, аби вони в комфорті перечекали найгірші часі. Усюди чергують медики. Багато школярів, в яких через надзвичайну ситуацію скасували уроки - поприходили працювати волонтерами.

Також у Вінницю зі столиці на допомогу місцевим волонтерам виїхали військові парамедики. Із собою повезли теплі речі і ліки - це реанімаційні та заспокійливі препарати. Прямують у Павлівку, адже там, за їхньою інформацією, там досі залишаються літні люди. Тож передусім собі за мету ставлять вивезти тих, хто не може пересуватися самостійно і допомогти з психололічною реабілітацією.

Наразі уся робота із людьми координується у трьох так би мовити штабах: це райрада у самій Калинівці. Обласна рада у Вінниці та управлінння події у Вінниці. Тож, туди можна звертатися з усіма питаннями. За допомогою. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація