Перейти до змісту
Еволюція українського взуття: як живуть українці з нестандартними розмірами і скільки коштують такі мешти

Еволюція українського взуття: як живуть українці з нестандартними розмірами і скільки коштують такі мешти

Ортопеди прогнозують, що стандартний розмір ноги буде лише збільшуватися.

У музеї моди зберігають жіноче взуття, яке носили менш як два століття тому. Зараз знайти дівчину, на якій можна зашнурувати мешти з 18 століття, майже неможливо. Адже ще два століття тому 35-й розмір ноги для жінок вважався надто великим, а нині нікого не здивуєш 42-м.

Як з еволюцією людей змінювалась і еволюція стопи, та як живуть українці з нестандартними розмірами взуття нині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В Україні з півтори тисячі виробників взуття мешти нестандартного розміру тільки кілька десятків. І роблять це ті виробники, які спеціалізуються лише на дуже маленьких або дуже великих. Тим підприємствам, які відшивають найпопулярніші розміри, нестандартні виготовляти невигідно. Тому і коштує таке взуття, в середньому на 30% дорожче, кажуть фахівці.

"Для взуттєвого підприємства зробити один зайвий, скажімо великий розмір взуття, коштує 5 тисяч євро", - пояснює Олександр Бородиня - президент Ліги виробників взуття.

Українці з нестандартними розмірами ноги, кажуть, що платити більше вже звикли. Олег до свого 45 розміру в 6 класі вже теж призвичаївся і навіть знайшов переваги.

"Для дорослих можна купляти одяг і взуття, заздрять усі друзі, що я уже великий", - каже хлопець.

А Ганна із 33-м розміром ноги має до виробників побажання: "Не завжди те, що хочеться роблять. Тому що через те, що ти маленький, не все взуття може добре на тобі виглядати".

Власниця магазину нестандартних розмірів носить 43-й. Згадує, що раніше про стиль і не йшлося.

"Мені було, наприклад, 17 чи 18 років і хотілося якісь підбори. Але ми мали щось таке на невисокому каблуці. Воно було без форми" - пригадує власниця магазину взуття нестандартних розмірів Тетяна Лабунська.

Клієнтки магазину мають подібні спогади, але років 15 тому ситуація на ринку почала поступово змінюватись. У цей час з’явився ще більший попит та розвинулись технології.

"Якісного взуття в Радянському союзі не було. Того, щоб подобалося споживачу. Зараз стандартів немає, а якісне взуття є, бо виробник сам орієнтується на попит споживача, враховує його інтереси, бо він хоче взуття продати, заробити грошей. Споживач розумний і заплатить лише за те, що подобається", - зауважує президент Ліги виробників взуття Олександр Бородиня.

Фахівці пояснюють, що розміри ноги упродовж останніх сторіч суттєво зросли через акселерацію, тобто прискорення росту та розвитку дітей. І на це впливають усі навколишні фактори.

"У них (дітей - ред.) і структура тіла краща, і завчасне статеве дозрівання. Екологія, вживання продуктів які містять у своєму складі гормони, фактори стресу", - пояснює ортопед-травматолог Федір Олійник.

Нині клієнти взуттєвих магазинів на перше місце ставлять зручність, і це, кажуть лікарі, правильне рішення. За прогнозами ортопедів, надалі стандартний розмір ноги мешканців планети буде лише збільшуватися.

Надто великі чи надто маленькі стопи це не завжди порушення чи хвороба. Це може бути просто фізіологічною особливістю. І нестандартні ноги теж можуть крокувати червоною голівудською доріжкою. Це довели і Ніколь Кідман та Ума Турман з 42 розміром і Моніка Белуччі, яка носить взуття 44-го.

Відео Еволюція ніг: як живуть українці з нестандартними розмірами взуття

Від найменших до найбільших. Це вже про розмір ноги. Якщо ще два століття тому 35 розмір ноги для жінок вважався надто великим, то зараз 42 розміром нікого не здивуєш. Як з еволюцією людей змінювалась і еволюція стопи та як живуть українці з нестандартними розмірами взуття нині – дивіться далі в ТСН.  

Еволюція ніг: як живуть українці з нестандартними розмірами взуття

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин