Ештон зазначила, що змін до Кримінального кодексу недостатньо.
Ештон зазначила, що розуміє необхідність внесення змін до Кримінального кодексу України, "але цього недостатньо".
За її словами, Україна також має внести зміни до Конституції і прийняти Виборчий кодекс, який би відповідав міжнародним стандартам чесних і відкритих виборів.
Про це вона заявила у середу, 12 жовтня, під час термінових дебатів у Європарламенті щодо ситуації в Україні.
"Переслідування Юлії Тимошенко було політично мотивованим, її засудження і сам процес не відповідали міжнародним стандартам", - сказала вона.
Верховний представник ЄС із жалем відзначила, що випадок Тимошенко - не єдиний, оскільки декілька членів її уряду переслідуються таким же чином, як і колишній прем'єр-міністр України.
Ештон підкреслила, що такі переслідування особливо неприйнятні для країни, яка зараз головує у Комітеті Міністрів Ради Європи.
"Вибіркова і політично мотивована судова система не відповідає європейським принципам", - підкреслила Верховний представник ЄС.
Вона також зазначила, що на сьогодні серед країн - членів ЄС панує абсолютна єдність щодо того, що українська влада повинна дозволити провести швидкий і чесний апеляційний процес у справі Тимошенко.
"Йдеться про відновлення довіри до України", – підсумувала Верховний представник ЄС.
Нагадаємо, раніше Ештон заявила про те, що Євросоюз вважає необхідним продовжити переговори про асоціацію з Україною, незважаючи на вирок, винесений Тимошенко.
Також вона повідомила, що 13 жовтня, під час зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та президентомом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм вони обговорять відносини з Україною.
Європа надасть Україні другий шанс
Євродепутати сперечаються щодо візиту Януковича
Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи
У справі Тимошенко крапки над "і" ще не поставлені - Герман
Президент Естонії відмінив зустріч з главою МЗС України
Есперт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти