Фахівці назвали винного у "кривавому" забрудненні річки Стугна

В Україні через отруєння низки річок триває мор риби.

Забруднення русла річки Стугна у Васильківському районі Київської області, через яке вода забарвилася у криваво-червоний колір та масово загинула риба, ймовірно, спричинили викиди одного з підприємств.

Про це повідомили у прес-центрі Держпродспоживслужби.

"Спеціалісти відібрали проби риби та води в різних місцях: у руслі річки Стугна після шлюзів; у стічній канаві, яка виходить із колишнього заводу "Холодильник" та впадає в річку Стугна; безпосередньо з стічного колектору заводу; річки Васильківка, де впадає стічний колектор; на вході на територію стічного колектору; на вході на територію заводу з річки Васильківка", - йдеться у повідомленні.

До того ж повідомляється, що у присутності правоохоронців були відібрані проби на території колишнього заводу "Холодильник".

Після експертизи у регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини в Київській області у пробах води та риби були виявлені загальна токсичність, перевищення вмісту аміаку, сірководню та пестицидів, зокрема, протіоконазолу та його метаболітів протіоконазол-дестіо, металаксилу М, флудіоксонілу, ефіру фосфату та імідаклоприду.

За попередніми даними слідчих, ймовірним джерелом забруднення стали викиди одного з підприємств, що орендує площі на заводі "Холодильник".

Наразі поліція порушила кримінальну справу через забруднення річки.

Нагадаємо, раніше на Сумщині місцеві мешканці забили на сполох через масовий мор риби та раків. Десятки тон щук та лящів гниють у затягнутій масляною плівкою Сулі.

Пізніше масовий мор риби почався на Чернігівщині. Із річки Остер тікають навіть раки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: