Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фахівці пояснили, чому приголомшливі випадки жіночої жорстокості до немовлят не варто списувати на післяпологовий синдром

Насправді це явище дуже рідкісне, а причини вбивств дітей значно банальніші.

Українці шукають пояснень дивній поведінці молодих матерів. Після кількох кричущих випадків зі смертями немовлят користувачі соцмереж обговорюють так званий післяпологовий синдром, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Психологи ж кажуть, що навколо самого цього поняття забагато вигадок. За європейськими даними, післяпологова депресія може статися у кожної пятої породілі, але лише кожна сота з них схильна до агресії. В Україні такої статистики не ведуть – немає кому і немає механізмів.

Відео Проведено дослідження: чи здатна мати несвідомо заподіяти лихо немовляті

Судовий експерт-психолог Юрій Ірхін каже, що справжній післяпологовий синдром – явище дуже рідкісне і до трагічних наслідків призводить лише в крайніх випадках. Переважно, це стається в жінок, що страждають на алкоголізм та наркозалежність. Частіше жінки просто намагаються виправдатися цим синдромом, бо це може бути підставою для пом'якшення покарання за злочин. "У тій практиці, з якою зустрічався я, процентів 95, якщо не більше, дітовбивств – це абсолютно свідомі дії через соціальні фактори. В дитині вбачають майбутній тягар, небажання мати дитину або це уособлення об'єкта, від якого народилася дитина", - пояснює фахівець. І додає, що маркери цього синдрому настільки чіткі, що обманути експертів неможливо.

Один із випадків, коли у жінки підтвердили психоз через пологи, стався у Тернополі п'ять років тому. 26-річна породілля жила в гуртожитку з дідусем дитини, яку й задушила подушкою. "Вона сиділа на підвіконні. Ми не могли в неї нічого випитати. Виводили її на коридор. Вона нічого не могла сказати. Ми питали, нащо вона це зробила. Вона тільки сказала, що дитина плакала", - розповів один із правоохоронців, який приїжджав тоді на виклик. За результатами експертизи суд визнав жінку неосудною. Вона й досі нічого не пам'ятає та не відійшла вповні від пережитого психічного розладу.

Фотогалерея На Оболоні у смітнику знайшли труп немовля (4 фото)

Педіатр Тетяна Авраменко вже 35 років наглядає за породіллями і їхніми дітьми у перші місяці після пологів. Саме на таких, як вона, в Україні покладена місія виявляти психічні порушення. "В мене була одна мама з депресією. Довго виводили навіть в лікарні", - пригадує вона. Решту випадків із синдромом лікар не пов'язує. "Просто мама може бути трохи агресивною. І вона ніякої уваги на дитину просто не зважає", - каже педіатр.

Саме агресія породіллі має стати маячком для родичів, кажуть психологи. Треба звертатися до фахівців і бути поряд – бодай перші два місяці, доки гормони прийдуть до норми. Інакше таких трагедій, які сталися днями в Україні, не уникнути. Як повідомлялося, в Києві жінка через місяць після народження третьої дитини прирекла двох перших на голодну смерть – на 9 днів залишила їх закритими у квартирі. Лише дивом медикам вдалося врятувати життя 2-річної дівчинки, а 1-річний хлопчик помер. А напередодні в місті Хмільник на Вінниччині жінка народила в туалеті на роботі та одразу ж задушила малюка. При цьому їй вдавалося всі 9 місяців приховувати свою вагітність навіть від найближчих членів сім'ї.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар

Вибір редакції