Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фахівці реконструювали розстріл на Майдані. Визначено ймовірний сектор, з якого стріляли в мітингарів

Це може стати важливим доказом в розслідуванні.

7 червня у Києві представили цифрову реконструкцію розстрілів під час Євромайдану 20 лютого 2014 року - її на запит адвокатів родин Небесної сотні зробили спільно студія SITU Research та Науковий центр з прав людини Університету Карнегі Меллона.

Про це йдеться в прес-релізі захисників родичів загиблих.

Зазначається, що вона може стати "важливим доказом" в розслідуванні подій, пов'язаних із загибеллю трьох протестувальників - Ігоря Дмитріва, Андрія Дигдаловича, Юрія Паращука.

Адвокат Павло Дикань зазначив, що 520 відеоматеріалів тривалістю 65 годин вимагали впорядкування.

"Ми хотіли отримати висновки щодо сектора, з якого стріляли в трьох протестувальників", - пояснив він.

Для відтворення подій фахівці використовували методики звукового друку кожного відео, напівавтоматизований метод геолокації відео, аудіонаналіз затримки пострілів.

У результаті була створена платформа із трьох частин:

1) відтворення загальної ситуації подій 20 лютого з часовою шкалою головних подій із інтегрованими відеодоказами, що дають можливість переглянути фактичні обставини у певний час.

2) 3D-візуалізація моментів отримання поранень трьома протестувальниками. Відповідно до медичних висновків були нанесені точки вхідних та вихідних поранень. Також було визначено напрямок руху куль, ймовірний сектор, з якого їх було випущено (сектор, де розміщувалися спецпризначенці "Беркута"), визначено мінімальну та максимальну дистанції, з яких було здійснено постріли. 

3) маркери місць поранень частини загиблих, точок знімань та часові маркери.

платформа

Адвокати планують подати клопотання до суду присяжних Святошинського райсуду про долучення письмового звіту щодо реконструкції.

ВідеоГПУ зібрала родичів загиблих на Майдані, аби відзвітувати про результати розслідування

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції