Faina розвантажили в Кенії

В кенійському порту розвантажили судно Faina, з борту якого зняли танки і озброєння, які Україна продала Кенії.

Українське судно Faina розвантажили в кенійському порту Момбаса, передає телеканал "Вести-24". З борту судна зняли 33 танки Т-72, установки залпового вогню, а також гранатомети і боєприпаси. Представники кенійських збройних сил заявили, що прибула до них після тривалої затримки військова техніка буде використана в навчаннях.

Нагадаємо, Faina була захоплена сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року в Індійському океані. На борту судна знаходилося 21 людина, зокрема 17 громадян України, троє росіян і один латиш. Капітан судна росіянин Володимир Колобков помер незабаром після захоплення від серцевого нападу.

Спочатку пірати вимагали за Faina викуп у розмірі 30 мільйонів доларів, проте поступово сума зменшилася до 3,2 мільйонів. П'ятого лютого 2009 року після сплати викупу судно було звільнене і попрямувало до Момбаса. Незабаром після цього всі члени екіпажу спецрейсом прилетіли до Києва. Проте тіло Колобкова залишилося в Кенії у зв'язку з необхідністю провести судмедекспертизу.

У зв'язку із захопленням судна в пресі з'явилася інформація про те, що озброєння, яке знаходилося на борту судна призначалося зовсім не Кенії, а представникам Суданського народно-визвольного руху, контролюючого південну частину Судану. В п'ятницю 13 лютого депутат Верховної ради Валерій Коновалюк також висловив версію про те, що зброя була продана Судану, заявивши, що необхідність приховувати цей факт стала однією з причин того, що переговори по звільненню екіпажа судна так сильно затягнулися.

У свою чергу глава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж заявив, що ситуація з Faina сприяла тому, що почалася інформаційна кампанія проти України з метою нейтралізувати її як партнера по військово-технічній співпраці в Африканському регіоні. Проте він відкинув думку, що захоплення піратами судна Faina було спецоперацією конкурентів України на ринку озброєнь.

Читайте також:

Faina використали, щоб нейтралізувати Україну як постачальника зброї

Життя в полоні: перші одкровення моряків Faina

Пірати знімали зброю з Faina, але не знали, що з нею робити

Пірати знущалися над екіпажем Faina

Екіпаж Faina прибув до Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: