Faina використали, щоб нейтралізувати Україну як постачальника зброї

Ситуація з Faina сприяла тому, що почалася інформаційна кампанія проти України з метою її нейтралізації як партнера по військово-технічній співпраці в Африканському регіоні.

Захоплення піратами судна Faina не було спецоперацією конкурентів України на ринку озброєнь, заявляє глава Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж. Про це він заявив в ефірі 5 каналу у п'ятницю увечері, 13 лютого.

Як відзначив глава Служби зовнішньої розвідки, "ми вважаємо, що все-таки пірати провели операцію в рамках своїх штатних можливостей. І в даній ситуації якихось специфічних операцій не проводилося".

Він також підкреслив, що наразі йде "надзвичайно складний процес боротьби за ринки технічної співпраці".

Відповідаючи на питання про те, хто ще, окрім України, здійснює поставки зброї на Африканському континенті, він відзначив, що "наші близькі сусіди, із заходу і сходу, є нашими конкурентами".

Разом з тим, глава Служби зовнішньої розвідки підкреслив, що захоплення Faina і тривалий процес звільнення заручників, враховуючи характер вантажу, сприяли тому, що проти України почалася інформаційна кампанія.

За словами Маломужа, "ця ситуація з Faina сприяла тому, що почалася інформаційна кампанія проти України з метою нейтралізації нас (Україну) як ефективного партнера по військово-технічній співпраці в Африканському регіоні".

Тим часом, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин поставки до Грузії української військової техніки з метою встановлення фактів порушення законодавства України і норм міжнародного права Валерій Коновалюк заявляє, що що ВСК виявила факти незаконної торгівлі зброєю, яка перевозилася на захопленому піратами Сомалі судні Фаїна, а всі дії Служби зовнішньої розвідки фактично були направлені тільки на те, щоб приховати дані факти.

Він додав, що раніше про це не можна було говорити, оскільки це могло завдати шкоди здоров'ю і життю полоненим морякам. Він також переконаний, що всі дії президента України і Служби зовнішньої розвідки є "не більше ніж фарсом".

Читайте також:

Життя в полоні: перші одкровення моряків Faina

Пірати знімали зброю з Faina, але не знали, що з нею робити

Пірати захопили Faina "за наводкою" з Одеси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: