Фактичний дефіцит бюджету 7%

Президент вважає, що фактично дефіцит бюджету складає більше 7%.

Заощадження
Фактично дефiцит бюджету бiльше нiж 7%. Так вважає президент Віктор Ющенко. За його словами, на цей рiк уряд запропонував бюджет iз дефiцитом 3,1%, але якщо "ще взяти тему рекапiталiзацiї та інших послуг, які не враховано в дефiцитi бюджету, то фактично дефiцит бюджету бiльше нiж 7%".

За словами глави держави, такий обсяг позик, коли настане пiк їх погашення, може привести країну до дефолтної ситуацiї. Ющенко також не бачить джерел кредитування такого дефiциту бюджету.

"Я не знаю ринку, який мiг би профiнансувати (дефiцит). У якi дверi стукати за фiнансами? На внутрiшньому ринку? Це означає покласти всю економiку країни, якщо цi ресурси, це близько 79 млрд. грн., узяти з ринку... Це розбiйницька полiтика", – наголосив президент.

Вiн також розкритикував уряд за планований прирiст економiки в таких умовах. "Якщо ми посмiли заявити про бюджет бiльше нiж 7%, з одного боку, й економiку спрогнозували з приростом, то я вам вiдверто скажу: ми унiкальна країна... ми у фантазiях живемо", – зазначив глава держави.

При цьому Ющенко зауважив, що всi захiднi країни запланували економiчну рецесiю, лише Україна, Китай та Iндiя планують прирiст економiки.

"Це серйозно ускладнює життя, насамперед соцiальне. Тому що намальованого бюджету важко досягти через непродумане економiчне планування власного розвитку", – сказав вiн.

Президент поклав "полiтичну вiдповiдальнiсть за такий варiант розвитку" на уряд i парламент.

Показник інфляції в січні 2009 року в розмірі 2,9% міністерство економіки пояснює наслідками світової фінансової кризи і девальваційних тенденцій на вітчизняному валютному ринку наприкінці 2008 року.

Читайте також:
Причиною січневої інфляції став курс долара
Зміни до бюджету треба прийняти до травня
Росія: офіційно Україна не просила про кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: