"Фармак" збудує інноваційний центр, де розроблятимуть сучасні лікарські засоби Новини компаній

Дата публікації
Перегляди
573
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Фармак" збудує інноваційний центр, де розроблятимуть сучасні лікарські засоби

Компанія "Фармак" розпочала в столиці будівництво унікального інноваційного центру. Стратегічна мета реалізації проєкту – розширення можливостей  розробки і випробування ліків завтрашнього дня. Відкриття заплановане на 2023 рік і обійдеться компанії у понад 30 млн євро.

За словами виконавчого директора компанії Володимира Костюка, рішення про будівництво ухвалили ще кілька років тому. Компанія розширює географію присутності, портфель лікарських препаратів, тому ресурсів наявного R&D (від англ. Research and Development) просто не вистачає. Наразі продукція компанії представлена більш ніж у 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу й Азії.

Відомо, що у новому центрі будуть аналітичні лабораторії, в яких розмістять близько сотні рідинних і газових хроматографів та ряд ультрасучасних приладів для розробки й тестування лікарських засобів, а також технологічна лабораторія зі складним обладнанням для розробки готових препаратів з різними способами їхнього доставляння в організм людини і впровадження протоколів персоналізованої медицини XXI століття.

Процеси будуть максимально автоматизовані: від отримання сировини, матеріалів і стандартних зразків АФІ (активних фармацевтичних інгредієнтів) та домішок до збирання і зберігання результатів аналітичного контролю на всіх етапах фармацевтичної розробки.

У новому R&D-центрі планують продовжити роботу у трьох основних напрямах: готові лікарські форми, власні активні фармацевтичні інгредієнти (АФІ), а також інноваційний напрям, у якому "Фармак" працює від 2015 року – біотехнологічні АФІ. 

На базі нового комплексу талановиті молоді фахівці, які не є співробітниками компанії, зможуть займатися науковою діяльністю і створювати прототипи ліків. Аналоги таких закладів поширені за кордоном, і "Фармак" хоче впровадити подібний досвід в Україні.

За планом, у будівлі буде центральний коридор, з якого через скло можна буде спостерігати за лабораторними дослідженнями наживо. Тож відвідувачі зможуть наблизитися на крок ближче до світу розробок, нехай навіть і в ролі спостерігачів.

Довідка про компанію

"Фармак" – лідер фармацевтичного ринку України*. У продуктовому портфелі компанії близько 200 брендів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.  

Компанія щорічно реінвестує в розвиток до 90% прибутку. Загалом з 1995 року було інвестовано в модернізацію виробництва понад 310 млн доларів США. Щорічні інвестиції в наукові дослідження та розробки становлять приблизно 15 млн доларів США. Виробничі потужності, дослідницька база, лабораторно-технічний комплекс підприємства мають міжнародну сертифікацію та відповідають високим вимогам європейських стандартів GMP. 

У 2020 році "Фармак" збільшив експортні постачання на 40%. Сьогодні продукція компанії представлена у понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін.

"Фармак" входить до ТОП-25 найінноваційніших компаній, визнаний найбільшим платником податків серед фармвиробників України та кращим роботодавцем**.

* за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research

** за даними рейтингів видання "Власть денег" (2020 р.), "РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах" (2021 р.), "ТОП-100. Рейтинги крупнейших" (2020 р.).

Дата публікації
Перегляди
573
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація