Федерація роботодавців України виступила проти законопроєкту про роботу ФОП- "спрощенців"

Федерація роботодавців України виступила проти законопроєкту про роботу ФОП- "спрощенців"

УНІАН

Народних депутатів закликають доопрацювати його разом із бізнес-спільнотою.

Федерація роботодавців України не підтримує законопроєкт №2524 щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців у редакції, запропонованій до другого читання Комітетом ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, та закликає народних депутатів доопрацювати його разом із бізнес-спільнотою.

Про це йдеться на сторінці Федерації у Фейсбук.

На думку фахівців Асоціації, деякі положення законопроєкту №2524, ухвалення якого має на меті усунути недоліки діючого закону №466, дійсно вдосконалюють та/або переносять терміни набрання чинності окремих діючих норм. Але, низка положень Закону №466, які, на думку роботодавців, є економічно необґрунтованими, потенційно корупціогенними та такими, що несуть ризики для економічного розвитку України у цілому, залишилась поза увагою законопроєкту №2524.

Серед недоліків, на яких акцентують в Асоціації, нерівність у оподаткуванні платників податків, вилучення з Податкового кодексу України нечисленних інструментів підтримки переробки сировини тощо. 

Зокрема, поза увагою депутатів залишилося впровадження застосування оподаткування так званих "конструктивних дивідендів", які мають негативні наслідки для бізнесу, а також ставки рентної плати на залізну руду та акциз на окремі види тютюнових виробів, які несуть загрози розвитку цілих галузей, - заявляють в Асоціації. 

Нагадаємо, експерт економічних програм в Українському інституті майбутнього Данило Монін заявив, що 30 червня з під час розгляду Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики законопроекту №2524 з порушенням регламенту внесено зміни до законопроекту №1210.

Раніше, голова виконкому Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі та заступник секретаря Національної інвестиційної ради при Президентові України Юлія Ковалів обіцяли прозорий процес доопрацювання законопроекту №1210 із залученням представників бізнес-асоціацій.