Федоров назвав умову, за якої в Україні зможуть відбутися перші електронні вибори

Федоров назвав умову, за якої в Україні зможуть відбутися перші електронні вибори

Ілюстрація / УНІАН

Говорити про електронне голосування на наступних всеукраїнських виборах наразі передчасно, каже Федоров.

В Україні можуть стати доступними електронні вибори. Це вдасться зробити після того, як 100% державних послуг будуть доступні онлайн через застосунок "Дія".

Про це розповів віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю виданню "Гордон".

За його словами, уряд не ставить собі за мету зробити електронне голосування, це має бути вже наслідком.

"Наша мета - оцифрувати всі 100% послуг. Тоді люди будуть користуватися і довіряти, вони самі попросять електронні вибори. По-іншому не вийде", - сказав Михайло Федоров.

Він заявив, що наразі говорити про електронне голосування на наступних всеукраїнських виборах - передчасно. На його думку, розмови про електронні виборах в той час, коли "ще половину довідок потрібно отримувати оффлайн", викликають в людей недовіру.

Тому на фінальне рішення можливого електронного голосування на наступних президентських виборах буде впливати те, чи зможуть в 2023 році оцифрувати всі держпослуги.

"Я не хочу навіть зараз нікого цією темою дратувати або завищувати очікування, або занижувати очікування ... а більше говорити про електронні послуги 100%... Тому я би одразу хотів все оцифрувати, а потім комунікувати про електронні вибори. Такої мети немає, це як наслідок оцифрованої держави", - пояснив Федоров.

Нагадаємо, державний бюджет на 2021 рік, ухвалений Верховною Радою 15 грудня, передбачає виділення 1 млрд 789 млн 314 тис. грн на цифровізацію країни. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Зміна місця реєстрації та електронний підпис: Михайло Федоров про нові сервіси застосунку "Дія"

Зміна місця реєстрації та електронний підпис: Михайло Федоров про нові сервіси застосунку "Дія"