Фельдман: банківське лобі хоче перетворити іпотеку на "фабрику бездомних"

Нардеп Фельдман заявив, що Верховна рада збирається "фактично узаконити беззаконня в іпотечній сфері".

Народний депутат Олександр Фельдман розкритикував нещодавно зареєстрований у Верховній раді законопроект №7351 "Про захист прав кредиторів і споживачів банківських послуг", ініціаторами якого виступили депутати Станіслав Аржевітін ("Наша Україна"), Юрій Воропаєв (Партія регіонів) і Юрій Полунєєв (БЮТ).

За словами Фельдмана, в рамках цього законопроекту пропонується низка таких сумнівних новацій, які є неприйнятними для будь-якого суспільства, в якому з повагою відносяться до прав людини. По-перше, законопроектом пропонується надати банкам право надавати інформацію, що становить банківську таємницю, іншим особам, для укладення договорів про передачу права вимоги за простроченими кредитними договорами.

Простіше кажучи, пропонується безперешкодно передавати особисту інформацію громадян колекторам і фактично узаконити колекторне беззаконня в іпотечній сфері. По-друге, пропонується надати банкам право передбачати в договорі можливість односторонньої зміни (збільшення) розміру відсотків по іпотеці. По-третє, пропонується розповсюдити на простих громадян (зараз тільки громадяни-підприємці) кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації банкам для отримання кредиту.

Тобто подача недостовірної інформації в довідках про прибутки вважатиметься карним злочином. По-четверте, пропонується спростити процедуру виселення громадян з житла, шляхом введення практики позасудового стягнення на житло за договором іпотеки тільки на підставі договору. Тобто людей зможуть виселяти з їх житла без рішення суду, на підставі виконавчого припису нотаріуса. По-п'яте, пропонується дозволити виселення громадян з їх жител разом з малолітніми дітьми.

Так, пропонується внести зміни до статті 17 "Право дитини на майно" закону "Про охорону дитинства", до статті 12 "Захист прав і інтересів дітей при здійсненні угод з житлом" Закону "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей", до статті 177 "Управління майном дитини" Сімейного кодексу України, метою яких є скасування норми про необхідність отримання дозволів органів опіки і опікування на укладення договорів іпотеки.

"Таким чином, пропонується позбавити дітей єдиного механізму що гарантує захист їх прав на житло", - ззаначив Фельдман.

За словами нардепа, якщо цей законопроект буде ухвалено, то українська іпотека перетвориться на "фабрику бездомних". "Я вже відправив звернення на ім'я президента України Віктора Януковича з проханням звернути увагу на сумнівний правовий характер цього законопроекту і накласти на нього вето, у випадку якщо у депутатів вистачить совісті проголосувати за цей варварський законопроект", - заявив Фельдман.

Читайте також:

Українців перевірятимуть на нелегальні доходи при купівлі нерухомості

Олександр Фельдман: громадяни України стають жертвами дискримінації та порушення прав людини за кордоном

Фельдман просить Держдепартамент США розібратися з Тягнибоком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: